Teknoloji

Ethereum’un Birleşme sonrası geleceği konusunda kuşkular mi var?

Ethereum ( ETH ) ağında uzun vakittir beklenen büyük güncelleme uygulandıktan sonra, blok zincirinin iş delilinden (PoW) pay ispatı (PoS) doğrulama algoritmasına geçişini resmi olarak işaretleyen kimi kuruluşlar kaygılarını lisana getirdi. Bunun Ethereum’un geleceği için ne manaya geldiği üzerine.

Ethereum’un Birleşme sonrası geleceği konusunda kuşkular mi var?

İlgili taraflardan biri, New York merkezli çok uluslu bir yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi olan JPMorgan Chase (NYSE: JPM ), Birleşme sonrasında Ethereum blok zincirinde gördüğü tüm potansiyel sıkıntıları listelediği bir araştırma notu yayınladı. CoinDesk’in 22 Eylül’de bildirdiği üzere.

Ethereum topluluğunda 1 Numaralı Bölümler

Olduğu üzere, bankanın birincil telaşı, sert çataldan sonra üretilen EthereumPoW (ETHW) isimli yeni blok zinciri için kripto borsaları ve platformlar ortasındaki bölünmüş dayanak göz önüne alındığında, Birleşmenin Ethereum topluluğunda bir çatlağa neden olma mümkünlüğüdür.

#2 Azaltılmış ademi merkeziyetçilik

İkincisi, JPMorgan raporunda, Birleşmenin Ethereum blok zincirinin daha az merkezsizleşmesine yol açtığına dair tasalarını de tabir ediyor “çünkü paylı ETH’nin çoğunluk payına [yalnızca] birkaç kuruluş komuta ediyor.”

#3 Fiyat düşüşü

Bunun da ötesinde, kurumun raporu, Ethereum’un fiyatındaki keskin düşüşün, Ethereum’un Birleştirme aktifliğine mahsus “söylentiyi al/haberi sat akışlarının” bir kombinasyonundan kaynaklandığına inandığını kaydetti.

Gerçekten de, Birleşmenin gerçekleştiği 15 Eylül’den bu yana Ethereum’un fiyatı şu ana kadar %20 civarında düştü. Duruma nazaran, merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni, CoinMarketCap bilgilerine nazaran, gün içinde %0,21 artışla 1,297 dolardan süreç görüyor, lakin evvelki yedi gün boyunca hala %11,78 düştü.

Ethereum 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ayrıca not, vadeli süreç piyasasında “geriye doğru” bir hareketin “son haftalarda kripto piyasalarında daha düşüş eğilimine geçişin bir tezahürü” olduğunu da ekledi.

Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) ETH ve BTC vadeli süreçlerinin toplam ticareti, Aralık 2020’den bu yana en düşük hacimlerini kaydederken, Ethereum vadeli süreç hacmi Ağustos ayında Temmuz 2022’ye kıyasla %17,4 düşerek 8,99 milyar dolara geriledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi