Teknoloji

Bitcoin durdurulamaz olgunlaşma kademesine mı giriyor?

Yaklaşık 14 yıldır var olan Bitcoin ( BTC ) ile kripto, o periyotta başka klasik finansal varlıkları yenerek gibisi görülmemiş bir büyüme yaşadı. Dijital varlığın büyümesi, sonunda olgunlaşacağı ve ana akım finansal sistemin bir modülünü oluşturacağı vakit spekülasyona dönüştü.

Bitcoin durdurulamaz olgunlaşma kademesine mı giriyor?

İlginç bir halde, Bloomberg Intelligence’deki emtia stratejisti Mike McGlone , 19 Ekim’de bir tweet’te Bitcoin’in yakın bir olgunlaşma basamağına işaret eden bir “takdir avantajına” sahip olduğunu öne sürdü.

McGlone’a nazaran, Bitcoin ortaya çıkmadan evvel 2017’de varil başına 87 dolar olan mevcut fiyatına ulaşan ham petrol üzere eserlere kıyasla olgunlaşma mümkünlüğü öne çıkıyor.

“Bitcoin Durdurulamaz Olgunlaşma Basamağına Giriyor Olabilir: BI Crypto, Bitcoin’in Ekim 2007’de, WTI ham petrolünün varil başına birinci defa 84 dolara yükseldiği gerçeği, yeni gelişen teknolojinin takdir avantajını gösterebilir” dedi.

Bloomberg Intelligence tahliline nazaran, Bitcoin olgunlaşma etabı, varlığın 2022 4. çeyrek fiyat hareketi ile vurgulanıyor. Bilhassa, tahlil, son Federal Rezerv faiz artışına karşın, Bitcoin’in oynaklığının azaldığını ve taban belirtileri gösterdiğini gösteriyor.

Bitcoin 5 yıllık sohbet. Kaynak: Bloomberg Intelligence

Bitcoin’in vadesi aslında oynuyor

Analiz, Bitcoin’in riskli bir varlık olarak statüsünün, yılın ikinci yarısında, amiral gemisi kripto para ünitesinin muhtemelen altın üzere varlıkları taklit etmeye geçiş yapmasıyla ortaya çıkabileceğini öne sürdü.

Özellikle, Finbold tarafından bildirildiği üzere McGlone, 2022 H1’deki düzeltmeden sonra Bitcoin’in muhtemelen yılın son altı ayında 100.000 dolara yanlışsız yükseleceğini varsayım etmişti.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom