Telefon

Instagram kullanıcılarını çıldırtan hata!

Instagram kullanıcıları, bugün paylaştıkları kıssalardan aldıkları yanılgı ile sonlandılar. Zira toplumsal medya devi, topluluk kurallarını ihlal etmeksizin birçok hesabın paylaştığı kıssayı kaldırdı. Bu durumu yaşayan birden fazla Instagram kullanıcısı, aslında platformun topluluk kurallarını ihlal etmediğini ve bu bahiste bir yanılgı olduğunu düşündü. Ayrıyeten birtakım Reddit kullanıcıları da Instagram hesaplarının rastgele bir ihtar olmaksızın kapatıldığını da paylaştı. Pekala, mevzunun ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Sosyal medya devi Instagram çöktü mü?

Sosyal medya devi Instagram, bugün rastgele bir neden olmaksızın kusur vererek birtakım kullanıcılarının öykülerini kaldırdı. Buna neden olarak da kaldırılan paylaşımların topluluk kurallarını ihlal ettiğini belirtti. Ama öyküleri kaldırılan kullanıcılar, içeriklerinde Instagram’ın topluluk kurallarını ihlal edecek rastgele bir imaj olmadıklarını belirtti. Mevzuyla ilgili şimdilik bir açıklama yapmayan toplumsal medya platformunun neden ihtar verdiği bilinmiyor.

Instagram’ın ek olarak son vakitlerde birtakım hesapları ihtar vermeden sildiği de ortaya çıktı. Tıpkı durum üzerinden muzdarip bireyler Reddit üzerinden irtibat kurarak eski hesaplarının datalarına bile ulaşamadıklarını paylaştılar. Instagram’da birinci defa hesabı kapatılan kullanıcılar karara itiraz etme hakkına bulunuyor. Bu haklarını kullanmak isteyen bireyler, şirketten geri dönüş alamadıklarını ve daha fazla yardımcı olamayacakları dönüşünü aldılar. Toplumsal medya devi, bu mevzuyla ilgili de şimdi bir açıklama yapmadı. Lakin hesabı kapanan kullanıcılar, eski hesaplarında kalan fotoğraf ve görüntülerine erişmeyi bekliyor.

Sosyal medya platformları hakkında paylaşım yapan @hammodoh1 isimli Twitter kullanıcısı, Instagram kullanıcılarının öyküler konusunda kusur yaşadığını lisana getirdikten sonra ek olarak platformun çöktüğünü de paylaştı. Instagram, kullanıcı tecrübelerini güzelleştirmek ve yeni hesaplar çekmek için yeni özellikler getiriyor. Yapılan güncellemeler ya da test kademelerindeki özellikler bazen kullanıcıların bu üslup yanılgı yaşamasına neden oluyor.

Instagram, ek olarak Reels oluştururken fotoğrafları yakınlaştırma ve ayarlama özelliği üzerinde de çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar içerik oluştururken platform içerisinde diğer bir uygulamaya gerek kalmadan düzenleme yapabilecek.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de etrafınızda bu yanlışları yaşayan kullanıcıları oldu mu? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!