Teknoloji

Bitcoin FTX Token’in hareketlerini mi taklit ediyor?

Tıpkı kripto para piyasası aylarca süren bir krizden kurtuluyor üzere göründüğü üzere, dünyanın en büyük kripto borsalarından birini çevreleyen olaylar, Bitcoin ( BTC ) üzere yatay bir ticaret modeline dönüşen tokenler ortasındaki oynaklığı artırdı.

Bitcoin FTX Token’in hareketlerini mi taklit ediyor?

Blockchain analitiği tarafından yayınlanan bir tabloya nazaran, Bitcoin’in nakit para (ATM) ima ettiği volatilite (IV) bu hafta iki katından fazla artarak %50’den %130’a yükseldi ve yaklaşık %90’lık çok ayın en yüksek düzeylerinde konsolide oldu. Kaiko platformu 10 Kasım’da.

BTC ATM kısa vadeli zımni oynaklık. Kaynak: Kaiko

Tanım olarak, zımni oynaklık, ayı piyasasında artan ve boğa piyasasında azalan bir pahadır ve çoklukla varlığın gelecekte ne kadar oynak olabileceğini belirlemek için kullanılır ve varlığın makul bir düzeye ulaşma mümkünlüğünün hesaplanmasında yardımcı olabilir.

Düşük oynaklığın sonu mu?

Bitcoin’e gelince, daha evvel birtakım klasik sınıflardan daha az değişken bir varlık olarak ün kazanmıştı. Ekim başında birinci kripto para ünitesinden daha yüksek oynaklık gösteren Dow Jones endeksi üzere borsa eserleri de dahil olmak üzere kimi klasik sınıflardan daha az değişken bir varlık olarak ün kazanmıştı.

Aslında, volatilitesi Ekim ayında neredeyse tüm vakitlerin en düşük düzeyindeydi ve yatırımcılar BTC’yi toplu olarak bir ‘HODL’ modunda borsalardan çıkarmaya başladıktan sonra 19.000 – 20.000 $ aralığında konsolide oldu.

Bitcoin, FTT fiyat hareketini takip ediyor

Bununla birlikte, son kriz, teknik analist Matthew Hyland’ın 11 Kasım’daki tweet’inde hırpalanmış FTX Token ( FTT ) ile karşılaştırıldığında bir hareket modelinde Bitcoin fiyatını aşağı taraflı baskıladı.

Bitcoin’e karşı FTX Token fiyat aktifliği. Kaynak: Matthew Hyland

Daha evvel Hyland, Bitcoin’in günlük mumunu direncin altında kapattığını kaydetti. Basın vaktinde, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni 17,343 dolardan el değiştiriyordu ve gün içinde %5,34’lük bir çıkar kaydetti, lakin evvelki haftaya nazaran yeniden de %15,79’luk bir kayıp kaydetti.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!