Teknoloji

Blockchain oyunları ve metaverse projeleri, 3 ayda 1,3 milyar dolar topladı!

Kripto para piyasası birtakım güç vakitlerden geçiyor olabilir, fakat Web3 oyunları ve metaverse projeleri , evvelki çeyreğe nazaran daha düşük de olsa, 2022’nin üçüncü çeyreği de dahil olmak üzere hala büyük yatırımlar kaydediyor.

Blockchain oyunları ve metaverse projeleri, 3 ayda 1,3 milyar dolar topladı!

Blockchain ve metaverse projeleri , 12 Ekim’de yayınlanan blockchain analitik platformu DappRadar tarafından yayınlanan yeni bir rapora nazaran, Q2 2022’ye nazaran %48’lik bir düşüşle 3. çeyrek boyunca 1,3 milyar dolar yatırım aldı.

Derinlemesine yatırım analizi

Bu dataları elde etmek için DappRadar, 50 ağda blok zinciri aktifliğini izledi ve ikinci çeyreğe kıyasla yatırımlardaki düşüşe karşın, aslında geçen yılın toplamından neredeyse iki katına çıktıklarını buldu.

Ek olarak, ‘Blockchain Oyunları Raporu’ , blockchain oyun projelerinin sadece Eylül 2022’de yatırımlar ve iştirakler yoluyla 156 milyon dolar topladığını keşfetti.

Bu ortada, Inworld AI yahut Hadean üzere Web3 metaverse altyapısını oluşturmaya odaklanan projeler, gözlemlenen üç aylık devirde yatırımların %36’sından fazlasını oluşturdu.

Rapor, tüm yıl için kestirimler açısından, yatırımcıların blok zinciri oyun sanayisindeki yükseliş görünümünün devam etmesiyle , 2022 için toplam yatırım ölçüsünün %8,8 daha düşük ve yaklaşık 9,25 milyar dolar olacağını kestirim ediyor.

Blockchain oyunlarına yatırım. Kaynak: DappRadar

Oyun, blockchain aktifliğinin yarısını oluşturuyor

Aynı vakitte, tahlil, Eylül ayında oyunların akıllı mukaveleleriyle etkileşime giren günlük 912.000 eşsiz etkin cüzdan (UAW) ile, oyun oynamanın gözlemlenen periyotta tüm blok zinciri aktifliğinin yaklaşık yarısını (%48) oluşturduğunu da buldu.

Eşsiz etkin cüzdanlar. Kaynak: DappRadar

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom