Telefon

Oppo’dan nihayet açıklama geldi: Nokia ile sorunu çözmek için uğraşıyoruz

Çinli teknoloji devi Oppo, markalaşma konusunda çıtayı bir epey üstlere taşımış bir isim. Bugüne kadar akıllı telefon pazarına, Realme, Vivo, iQOO, OnePlus üzere markaları armağan eden şirket, bu sayede hayli geniş tabanlı bir pazarın da denetimini de elinde bulunduruyor. Lakin bu süratli ve agresif yayılmacı anlayış, yavaş yavaş birtakım bölgelerde patlaklar vermeye başladı ki bunların birinci de Almanya’da yaşandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde gelen bir açıklamayla, Alman yargısında karşı karşıya gelen Nokia ve Oppo savaşını Nokia’nın kazandığını anlamıştık. Üstelik bu savaştan mağlup ayrılan Oppo’nun Almanya’da büsbütün yasaklanması da daha evvel eşine pek rastlanılmayan bir durumdu.

Oppo’dan nihayet açıklama geldi: Nokia ile sorunu çözmek için uğraşıyoruz

Nokia’nın bir sonraki atağı ise Avustralya’da misal bir süreci başlatmak oldu. Lakin Nokia’nın durmak üzere bir niyeti olmadığını anlayan Oppo yetkilileri, biraz gecikmeli de olsa sonunda bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, şimdi Avustralya’da şirket aleyhine açılmış bir davanın bulunmadığı belirtilirken, şu an ki mevcut durum için Nokia ile görüşmelerin başlatıldığı ve sürecin her iki taraf için de adil bir formda tamamlanmasının umut edildiği bilgilerine yer verildi.

Oppo’nun geri adım atması için ortada çok fazla neden var. Lakin Nokia olayı bu kadar kolay kapatır mı işte orasını vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/