Teknoloji

Office kullanıcılarının gözleri yaşlı: Yılların uygulaması emekliliğe ayrılıyor

Windows işletim sistemine sahip her bilgisayarın vazgeçilmezidir Microsoft Office uygulaması. İçerisinde barındırdığı Word, Excel, Power Point üzere programlar sayesinde, yıllar boyunca rakipsiz olan bu ismi, tekrar kendi içinden biri vuruyor. Aslında Microsoft, Office’ın kalemini kırdığının sinyallerini çok öncesinden vermişti. Lakin birçok bilgisayar kullanıcısı buna inanmak istemedi. Bununla birlikte artık acı gerçekle yüzleşmenin vakti geldi.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya nazaran, Microsoft Office kesin olarak emekliliğe ayrılacak ve içerisinde bulunan tanınan programlar ise Microsoft 365 bünyesine dahil olacak. Hatta şu hatırlatmayı da çabucak yapalım, Amerikalı teknoloji devi Microsoft tarafından kısa müddet evvel yapılan açıklamayla birlikte Office 365’in ismi Microsoft 365 olmuştu.

Office kullanıcılarının gözleri yaşlı: Yılların uygulaması emekliliğe ayrılıyor

Bu küçük hatırlatmadan sonra haberimize devam edelim. Pekala bunun yani Office programlarının Microsoft 365’e geçmesinin kullanıcılar açısından manası ne? Yani kullandığımız Word, Excel ya da Power Point tıpkı olduktan sonra Office’in altında olsa ne olur diyebilirsiniz lakin ortalarında çok kıymetli bir fark var. Office tek seferlik satın alımla çalışan bir uygulamaydı. Yani Office programlarını kullanabilmek için bu uygulamayı tek sefer satın almanız kafiydi. Bununla birlikte Microsoft 365 ise abonelik mantığına dayalı bir uygulama. Bunun manası artık Word, Excel ya da Power Point kullanmak istiyorsanız Microsoft 365’e üye olmanız gerekiyor ki onun da yıllık bedeli şu an 1.299,99-TL’den başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom