YouTube

Büyük başın kederi de büyük! 15 milyar dolar bir anda yok oldu!

Teknoloji dünyası bugünlerde metaverse’e bir oldukça odaklanmış durumda. Bu durumun ardında yatan sebepse tabi ki eski ismiyle Facebook, yeni ismiyle Meta’nın bu teknolojiye göstermiş olduğu büyük ilgi. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in lisanından düşmeyen metaverse kozmosu, şirketin paralarını eritmeye de devam ediyor.

Bu kainatın kurulması ve geliştirilmesi için oluşturulan Reality Labs kısmına son iki yılda aktarılan paraların fiyatı 15 milyar doları geçmiş vaziyette. Lakin Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde metaverse kainatına dair yaptığı onlarca açıklamanın hiç birinde bu paraların nereye gittiğine dair bir açıklama yapmadı. İşin tuhafı, şu an için ortada 15 milyar dolar harcanmış üzere görünen ne bir eser ne de bir cihan yok. İşte tam da bu noktada yatırımcılar bu paralara ne olduğunu sorgulamaya başladı.

Büyük başın kaygısı de büyük! 15 milyar dolar bir anda yok oldu!

Bilindiği üzere, Meta halka açık bir şirket ve payları borsada süreç görüyor. Bu sebeple şirketin yaptığı yatırımlarda ve şirket kaynaklarını sarf ettiği yerleri şeffaf bir biçimde yatırımcılarıyla paylaşmak zorunda. Bununla birlikte Mark Zuckerberg’in, kendisine birkaç sefer bu soru sorulmasına karşın sessiz kalması, başlardaki soru işaretlerini arttırıyor.

Ortaya atılan tezlere göreyse şirket, bu paraları Metaverse kozmosunun heyetimi için harcadı ve her şeyi tek başına yapmaya çalışan Meta için bu paranın tabanını görmek pek de sıkıntı olmadı. Pekala şu an ortada bu yatırıma değecek bir çıktı, eser, cihan var mı? İşte bu sorunun karşılığını da siz kıymetli okurlarımıza bırakıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/