Teknoloji

Çalışma: Dünyanın metaverse’e en hazır 10 ülkesi açıklandı!

Metaverse konsepti günlük ömrün bir modülü olacak halde geliştikçe, birtakım ülkeler öne çıkıyor ve yeni teknolojiyi benimsemeye hazır olduklarını gösteriyor.

Çalışma: Dünyanın metaverse’ye en hazır 10 ülkesi açıklandı!

Uswitch tarafından paylaşılan bir araştırmaya nazaran, hakikaten de, metaverse benimsemede önde gelen ülkeler sabit geniş bant suratları, internet fiyatları, blockchain finansal teşebbüslerinin sayısı ve yüksek teknoloji ihracatının maliyeti üzere ögelerde yüksek puanlar kaydetti.

Hollanda, 10 üzerinden 7,74 genel ‘metaverse hazırlık puanı’ ile global olarak metaverse’ye en hazır ülke olarak yer alıyor. İsviçre 7,61 puanla ikinci sırada, onu 7,39 ile Litvanya ve 7,31 ile Malta dördüncü sırada ve Fransa sırasıyla 6.96 ile beşinci.

Başka yerlerde, Birleşik Krallık 6.77 puanla yedinci metaverse hazır ülke iken, Amerika Birleşik Devletleri 6.32 ile on ikinci sırada yer alıyor.

Küresel olarak metaverse’ye hazır ülkelerin listesi. Kaynak: Uswitch

Meta data deposuna hazır metriklerin dökümü

Bireysel derecelendirme ölçütlerine nazaran, Amerika Birleşik Devletleri 167,37 Mbps ile en yüksek internet suratlarına sahiptir. Çalışma, ABD’nin genişbant konusunda en ilişkili ülke olduğunu gösterdi.

Aynı vakitte, Romanya ayda 9 dolara mal olan en ucuz interneti oluştururken, Kıbrıs önde gelen sayıda blockchain teşebbüsüne sahip . Araştırmacılar, kripto para düzenlemesi eksikliğini Cyrus’un çok sayıda blockchain ile ilgili firmasına bağladı.

“Blockchain teknolojisi metaverse’de kıymetli bir rol oynayacak ve kullanıcıların kripto para üniteleri ve NFT’ler kullanarak satın alma ve ticaret yapmalarına imkan tanıyacak.” Uswitch, Meta’nın bu savlı projenin bir kesimi olarak büyümeyi umduğu önerilen ‘Metaverse ekonomisi’ için gerekli olduğu bildiriliyor.

Ayrıca, milyon kişi başına 34.082 Google aramasıyla, metaverse ile ilgili aramaların birden fazla Kıbrıs’ta gerçekleşti.

Son olarak, İrlanda Cumhuriyeti kişi başına 8.450 $ ile en yüksek teknoloji ihracatına sahiptir. Bu doğrultuda ülke, metaverse odaklı Meta dahil olmak üzere birtakım önde gelen teknoloji şirketlerine konut sahipliği yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking