YouTube

Cami pozu ile ortalığı karıştırmıştı! Eda Taşpınar hakkında soruşturma!

Sosyal medya hesabını faal bir formda kullanan Eda Taşpınar, geçtiğimiz günde büyük reaksiyon çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Mescitte poz verip kamera karşısına geçen Eda Taşpınar, çektiği fotoğrafını “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla yayınlamıştı.

Bu paylaşımı nedeniyle Eda Taşpınar, toplumsal medyada büyük reaksiyon çekmişti. Daha sonra ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşpınar hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ cürmünden re’sen soruşturma başlattı.

Tepkilerin akabinde paylaşımını kaldırmıştı

Tasarımcı Eda Taşpınar, İstanbul’da bulunan Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin-i Hassa Camii’nde çektiği ve toplumsal medya hesabında yayınladığı fotoğraf ile reaksiyon görmüştü. Fotoğrafını “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla yayınlamıştı.

Gelen reaksiyonlardan sonra ise Taşpınar, toplumsal medya hesabında paylaştığı fotoğrafı kaldırmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eda Taşpınar’ın cami içerisinde çekilmiş paylaşımına ait re’sen soruşturma başlattı.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından toplumsal medya ve internet haber sitelerinde Eda Taşpınar’ın cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına ait yapılan haberler nedeniyle TCK 216. unsur kapsamında resen soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Bu paylaşımı nedeniyle büyük reaksiyon çeken Eda Taşpınar, husus hakkında şimdi bir açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking