Telefon

Çift ön kameralı olacak! iPhone 15 Ultra özellikleri sızdırıldı

Bir müddettir sızıntılar ile gündeme gelen iPhone 15 ailesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Type-C girişiyle tanıtılacağı belirtilen iPhone 15 Ultra modelinin kimi teknik özellikleri belirli oldu.

iPhone 15 Ultra özellikleri sızdırıldı

Avrupa Birliği Kurulu, akıllı telefonlarda tek tip şarj girişini mecburî hale getirdi. Gelecek yıl tanıtılacak iPhone 15 serisindeki en değerli değişikliğin Type-C teknolojisinin olacağı belirtiliyor. iPhone serisinde düşük bilgi transfer suratı sunan Apple, nihayet kullanıcıların beklentilerini karşılayacak bir özellik ile karşımıza çıkacak.

iPhone 15 serisinde Apple tarafından üretilecek A17 Bionic işlemci kullanılacak. 3nm teknolojisiyle üretileceği belirtilen işlemci, TSMC’nin N3E mimarisi üzerine inşa edilecek. Argümanlara nazaran Apple, işlemci maliyetinin artması nedeniyle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra modellerine artırım yapacak.

Apple’ın radikal değişikliklerinden bir başkası ise kamerada olacak. Şirketin iPhone 15 Ultra modelinin ana kamerasında Sony sensöre yer vereceği belirtiliyor. Bununla birlikte yeni modelde telefoto sensör ve ikili ön kamera da yer alacak.

iPhone 12, 13 ve 14 serilerinde köşeli kasa dizaynıyla karşımıza çıkan Apple, gelecek yıl tanıtacağı modellerde iPhone 6 gibisi tasarım lisanına geri dönecek. iPhone 15 serisinde titanyum çerçeve kullanılacağı sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor.

Apple, iPhone 15 serisinde suya dayanıklılığı artırmak için fizikî buton yerine Taptic Engine teknolojisini kullanacak. Yeni aygıtların 2 TB depolama seçeneği ile geleceği iddia ediliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking