Telefon

Xiaomi 13 aktifliği ertelendi! İşte nedeni

Çinli üretici Xiaomi, olağanda bugün, yeni eserlerini tanıtacaktı. Lakin şirketin yaptığı açıklama bunun gerçekleşmeyeceğini ortaya koydu. Xiaomi, yaptığı açıklamayla etkinliklerini süresiz olarak ertelediklerini belirtti. Şirket, aktifliğin yeni tarihini direkt söylemese de yakın vakitte duyuracaklarını söz etti.

Xiaomi aktifliği, Çin’i eski başkanı Jiang Zemin’in hayatını kaybetmesi nedeniyle ertelendi

Xiaomi, yeni jenerasyon akıllı telefonları olan Xiaomi 13 serisini bugün Çin’de piyasaya sürmeyi planlıyordu. Bunun yanı sıra şirket, Xiaomi Watch S2, Xiaomi Buds 4 ve MIUI 14 ile de karşımıza çıkacaktı. Lakin şirketin yaptığı paylaşımla birlikte aktifliğin ertelendiği ortaya çıktı.

Şirket, resmi Weibo hesabından yaptığı açıklamayla bunu resmen duyurdu. “Yeni Mi 13 serisinin lansmanının erteleneceğini size bildirdiğimiz için üzgünüz.” Bunun akabinde yeni bir paylaşım yaptı. “Yeni çıkış tarihi onaylanır onaylanmaz sizi bilgilendireceğiz. Anlayışınız ve dayanağınız için çok teşekkür ederiz.”

Ertelemenin nedeni ise Çin’in eski başkanı olan Jiang Zemin’in hayatını kaybetmesi. 96 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü siyasetçi, Çin’in beşinci devlet başkanıydı. Çinli yetkililerin yaptığı açıklamaya nazaran Jiang Zemin’in vefat nedeni, lösemi ve çoklu organ yetmezliği oldu.

Ünlü siyasetçi, Çin’in geniş bir formda dışa açıldığı ve ziyadesiyle büyüme gösterdiği bir periyoda başkanlık etti. Ayrıyeten Çin’deki bir haber ajansı; Komünist Parti, kabine, parlamento ve ordu tarafından Çin halkına yazılan ortak mektup Şangay’da öldüğünü tabir etti.


Jiang Zemin

Xiaomi’nin yanı sıra Çin merkezli bir başka teknoloji şirketi İQOO da erteleme kararı alan firmalar ortasında yer aldı. İki şirket, şimdi yeni aktiflik tarihini açıklamadı, lakin aktifliklerin önümüzdeki hafta yapması planlanıyor.

Peki, siz Xiaomi aktiflik ertelemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking