Teknoloji

Çin’deki sivil huzursuzluk Bitcoin’i 16.000 doların altına itebilir!

Bitcoin ( BTC ) boğaları, varlığın fiyatını 16.000 doların üzerinde sabitlemeyi başardı ve konsolidasyonunu düzey civarında genişletti. Bilhassa, Bitcoin’in toparlanma beklentileri, Çin’deki koronavirüs kısıtlamaları protestoları tarafından durduruldu ve piyasada yeni bir karışıklığa neden oldu.

Çin’deki sivil huzursuzluk Bitcoin’i 16.000 doların altına itebilir!

28 Kasım’da Kitco News analisti Jim Wyckoff, varlığın 16.000 doların altında mümkün bir düşüşe bakmasıyla Bitcoin ayılarının hala kısa vadeli bir teknik avantajı koruduğunu belirtti.

“BC boğaları geçen hafta iki yılın en düşük düzeyini gördükten sonra fiyatları sabitlerken, boğalar hafta sonu Çin’deki iç huzursuzluğun ortasında BC fiyatlarının inançlı liman talebi görmemesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. BC ayıları genel olarak kısa vadeli bir teknik avantaja sahiptir. Bununla birlikte, son zamanlardaki yatay fiyat hareketi boğaları çok az destekliyor” dedi.

Bitcoin mum grafiği. Kaynak: TradingView

Özellikle, Bitcoin hala FTX kripto borsasının çöküşünün genel pazar üzerindeki tesirleriyle karşı karşıya. Farklı bir halde, birinci kripto para ünitesi, Çin’deki iç karışıklık olaylarının piyasalara kasvetli bir görünüm sunmasıyla birlikte, hakim makroekonomik faktörler tarafından baskılanmaya devam ediyor.

Bu durumda analistler, Çin’deki türbülansın tedarik zincirini zorlayarak enflasyon ve faiz oranlarını denetim etmeyi zorlaştıracağını öngörüyor.

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde Bitcoin, varlık yeni satış baskısı yaşarken günlük yaklaşık %3 kayıpla 16.152 dolardan süreç görüyordu.

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

En son düzeltme, Bitcoin’in geçen hafta iki yılın en düşük fiyatı olan 15.400$’ı takiben konsolide olmasının akabinde geldi. BTC’nin daha fazla hür düşüşten kaçınması için varlığın fiyatını 16.100 doların üzerinde tutması gerekiyor.

Ek olarak, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, 28 Kasım’da bir tweet’te Bitcoin’in kritik alanları kırmakta başarısız olduğunu belirterek, Çin’in gidişatına bağlı olarak piyasanın yeni düşüşlerle karşılaşabileceği konusunda ihtarda bulundu.

Bu ortada, Bitcoin muhtemel bir fiyat tabanı aramaya devam ediyor ve son haftalarda kritik bir takviye durumu vazifesi gören 18.000 $ düzeyini hedefleyen potansiyel bir ralliye girişiyor. Bu satırda, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin için çok satış bölgesini ve piyasa tabanlarını gösteren döngü kanalı osilatörü (CCO), ayı piyasasının tabanına girdi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al