Teknoloji

Citroen Oli tanıtıldı! Ami’nin ağabeyi

Otomobil dünyasının en değerli isimlerinden birisi olan Citroen, elektrikli araç dünyasına da farklı bir ehemmiyet veriyor. Daha evvel çıkarmış olduğu elektrikli aracı Ami ile isminden kelam ettiren marka, artık de Oli ismindeki yeni elektrikli modelini görücüye çıkardı. Aracın en şaşırtan özelliklerinin başında ise kimi noktalarında karton materyal kullanılmış olması geliyor. Evet yanlış okumadınız! Citroen aracın birtakım yerlerinde karton materyal kullandığını itiraf ediyor.

Citroen Oli tanıtıldı! Ami’nin abisi

Karton malzemeyi duyunca otomobilin güvenlik açısından sınıfta kalacağını düşünebilirsiniz lakin durum hiç de o denli değil. Citroen’in savına nazaran geliştirilen bir teknoloji sayesinde bu gereç çelikten daha kuvvetli hale getiriliyor. İç yerde rastgele bir ses sistemi de bulunmayan aracın yükü şimdi muhakkak değil. Menzil aralığı hakkında açıklanan resmi bilgiler ise tam dolu şarj ile aracın 400 km gidebildiğini bizlere söylüyor. Süratli şarj sayesinde yüzde 20’den yüzde 80’lik doluluk oranına sadece 23 dakika içerisinde çıkabilen modelin azamî suratı ise 110 km/s oluyor.

4.20 metre uzunluğunda olan Citroen Oli, 1.65 metre yüksekliğinde ve 1.90 metre genişliğinde. Bu pahalar, kabul edelim ki epey kâfi. Koltukların konforu konusu da tekrar Fransız üreticinin argümanlı olduğu noktalardan birisi olarak öne çıkıyor. Türkiye pazarında da görmemizin mümkün olduğu Citroen Oli, nasıl bir fiyat siyaseti ile pazara çıkacak göreceğiz. Siz de görüş ve niyetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!