Teknoloji

Google Stadia’nın fişini çekiyor!

Şirket, oyuncuların 18 Ocak 2023’e kadar oyunlarına hala erişebileceklerini ve oynayabileceklerini söylüyor. Bundan sonra Stadia, Google tarafından öldürülen uzun, upuzun eserler listesine katılacak.

Stadia’ya para yatıranlara tam olarak geri ödeme yapılacak. Stadia lider yardımcısı ve genel müdürü Phil Harrison bir blog yazısında, “Google Store üzerinden yapılan tüm Stadia donanım satın alımlarını ve Stadia mağazası aracılığıyla yapılan tüm oyun ve eklenti içerik satın alımlarını geri ödeyeceğiz” dedi. “Geri ödemelerin birçoklarının 2023 Ocak ortasına kadar tamamlanmasını bekliyoruz. Bu süreçle ilgili oyuncular için daha fazla ayrıntıyı Yardım Merkezimizde bulabilirsiniz.”

Google Stadia’nın fişini çekiyor!

Stadia mağazası artık kapalı olduğundan yeni satın alma süreci yapamazsınız. Oyun içi süreçler de devre dışı bırakıldı. Google, birçok geri ödemeyi otomatik olarak halledeceğini ve birçok Stadia donanımını iade etmek zorunda kalmayacağınızı söylüyor. Bu ortada Google, Stadia Pro aboneliklerini geri ödemeyecek. Bugün itibariyle etkin bir üyeliğiniz varsa, şirket oyun kitaplığınıza yahut öbür Pro özelliklerine erişim için Stadia kapanana kadar fiyat talep etmeyecek.

“Zor kararın” ardındaki mantık şaşırtan değil. Google, hizmetin “bekledikleri ilgiyi” görmediğini söyledi. Yeniden de, Stadia’nın merkezindeki akış teknolojisi çok uygun çalıştığından ve hizmet, nihayetinde küçük olsa da tutkulu bir topluluğa sahip olduğu için üzücü. Karar, Xbox Game Pass, NVIDIA GeForce Now ve Amazon Luna’yı şimdilik bulut oyunlarının öncüleri olarak bırakıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!