Teknoloji

eBay yöneticilerine siber akın cezası!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), bu yöneticilerin öbür beş eski eBay çalışanı ile birlikte David ve Ina Steiner’ı korkutmak için birlikte çalıştığını söylüyor. Görünüşe nazaran, Ina haber bültenlerinde eBay’in Amazon’u satıcılarını avlamakla suçladığı bir dava hakkında bir makale yayınladıktan kısa bir müddet sonra Steiners’ı maksat alan bir plan hazırladılar. David, tacizlerine karışan şahısların hayatlarını “yaşayan bir cehennem” haline getirdiğini söyledi.

eBay’in eski güvenlik ve emniyet müdürü James Baugh, yaklaşık beş yıl mahpus cezasına çarptırıldı ve 40.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

eBay yöneticilerine siber hücum cezası!

Bu ortada, eBay’in eski Küresel Dayanıklılık Direktörü ve davada cürmünü kabul eden son kişi olan David Harville, iki yıl mahpus cezasına çarptırıldı ve 20.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

DOJ’a nazaran küme, çiftin meskenine “bir eşin vefatından sağ kurtulan bir kitap, kanlı bir domuz maskesi, bir cenin domuz, bir cenaze çelengi ve canlı böcekler” de dahil olmak üzere rahatsız edici paketler gönderdi. Ayrıyeten çifti tehdit eden Twitter bildirileri gönderdiler ve halkı kurbanların meskeninde cinsel müsabakalara katılmaya davet etmek için Craigslist’te yayınladılar. Yetkililer ayrıyeten Baugh, Harville ve öteki bir eBay çalışanının, otomobillerine bir GPS takip aygıtı takmak maksadıyla çiftin konutunu şahsen izlediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom