Teknoloji

Dijital bankacılık yaygınlaşıyor! Elveda banka kuyrukları

20’den fazla kamu ve özel banka ile işbirliği içinde kurulan dijital bankacılık üniteleri, bireylerin ve küçük işletmelerin tasarruf hesaplarını açmalarına, devlet tarafından belirlenen planlara erişmelerine, doğrulamaları gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için tabletler ve internet hizmetleriyle donatılmış gerçek yerde faaliyet gösteren satış noktaları.

Tüm Hindistan eyaletlerine ve birlik bölgelerine yayılan fizikî satış noktaları, iki modda hizmet sunacak. Hindistan Rezerv Bankası Lideri Shaktikanta Das sanal bir konferansta “Self servis modu 365 gün 24 saat kullanılabilecek” dedi. “Bankalar ayrıyeten DBU’ların ayak izini genişletmek için dijital iş imkanları ve yazışma hizmetlerini kullanmakta özgürler” dedi.

Das, ünitelerin bireylerden ve küçük işletmelerden gelen soruları yanıtlamak ve şikayetlerini duymak için dijital bir yardım bölgesi de sunacağını söyledi.

Dijital bankacılık yaygınlaşıyor! Elveda banka kuyrukları

Başbakan Narendra Modi, bankacılık hizmetlerinden yararlanmanın klasik olarak köylerde ve küçük kasabalarda yaşayan beşerler için bir uğraş olduğunu söyledi. Hindistan’da bir milyardan fazla banka hesabı olmasına karşın, uzak bölgelerde yaşayan beşerler bankacılıkla ilgili işleri için yakındaki bir kente gitmek zorunda kalıyorlar.

Dijital bankacılık üniteleri, Modi hükümetinin ülkenin uzak bölgelerindeki insanlara hizmet etmek için yıllarca süren uğraşlarının bir kesimi. Hükümet, 2014 yılında tüm vatandaşların bankacılık ve finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak bir plan olan Jan Dhan Yojana’yı başlattı. Planın bir modülü olarak 470 milyondan fazla banka hesabı açıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!