Teknoloji

Elon Musk artık de bağış toplamaya başlayacak!

Elon Musk dünyanın en varlıklı insanı pozisyonunda olsa da, her varlıklı üzere güç kazanılmış bu servetin çarçur edilmesini istemiyor. Pekala bunu neden belirtiyoruz? Zira ünlü milyarder son vakitlerde sık sık Starlink’in Ukrayna’ya fiyatsız internet sağladığını fakat bu uygunluğun kendisine milyonlarca dolar kaybettirdiğini söylüyor.

İlk etapta Rusya’nın Ukrayna işgali yüzünden internetsiz kalan insanlara fiyatsız Starlink uydu hizmeti sunmasıyla takdir toplayan ünlü milyarder, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada kullandığı “Bu işten bıktım” sözleri yüzünden büyük tenkitlere maruz kalmıştı. Ukrayna’ya fiyatsız internet takviyesi sunabilmek için yardıma muhtaçlığı olduğunu belirten Elon Musk, bu bahse ait evvel Pentegon’a bir mektup yazmış, mektuptan istediğini alamayınca da Twitter hesabından misal bir davette bulunmuştu.

Elon Musk artık de bağış toplamaya başlayacak!

Ancak anlaşılan ünlü milyarderin ikinci atağı de istediği sonucu vermemiş olacak ki, artık sıra üçüncü basamağa yani bağış toplamaya geçti. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya nazaran, SpaceX şirketi interneti olmayan bölgelere fiyatsız internet takviyesi sunabilmek için bağış toplamaya karar verdi. Buna nazaran yapılacak bağışlar sayesinde başta Ukrayna ve İran olmak üzere pek çok bölgeye fiyatsız bir biçimde internet dayanağı verilebilecek.

Tabi burada fiyatsız olan kısım, internet kullanıcıları için geçerli olacak. Yoksa Elon Musk, bu internet hizmetinin bedelini yapılan yardımlardan sağladığı için yeniden bu mutabakatın en karlı tarafı olarak kayıtlara geçecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom