Teknoloji

Interpol, kriptoyla ilgili kabahatleri bastırmak için özel bir takım kurdu!

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol), üye ülkelerin özel bir şube aracılığıyla kripto para ünitesiyle ilgili cürümlerle uğraş etmelerine yardımcı olma eforlarını hızlandırıyor.

Interpol, kriptoyla ilgili cürümleri bastırmak için özel bir grup kurdu!

Business Standard’ın 17 Eylül’de bildirdiğine nazaran, 195 üyesi olan Interpol, hükümetlerin büyüyen kripto para bölümü aracılığıyla yayılan farklı cürümlerle çaba etmesine yardımcı olmak için Singapur’da bir ajans kurdu.

Özellikle, Interpol genel sekreteri Jürgen Stock, Bitcoin ( BTC ) üzere kripto para ünitelerini yöneten düzenleyici bir çerçevenin eksikliğinin bölümdeki finansal cürümlerle uğraşta temel zorluklar ortasında olduğuna dikkat çekti.

Interpol’ün odak noktası

Ajansın Hindistan’daki genel şurası sırasında konuşan Stock, kripto para ünitesi ve siber hataların önümüzdeki yıllarda Interpol’ün ana gündeminin bir modülü olduğunu kaydetti.

Stock, “Teknolojideki büyük gelişmeler, her şeyin interneti ve dijitalleşme – kripto para ünitesi nedeniyle – kolluk kuvvetleri için bir zorluk teşkil ediyor, zira birçok vakit onlar (ajanslar) en başından itibaren uygun biçimde eğitilmiyor ve uygun halde donatılmıyor” dedi.

Ayrıca genel sekreter, Interpol’ün dijitalleştirilmiş bir dünyada polisliğin geleceğini gözden geçirmeyi planladığını kaydetti. Bu doğrultuda ajans, siber hatalar, terörizm ve çocuklara karşı hataları maksat alan 2030 protokolü vizyonu üzerinde çalışıyor.

Özellikle Interpol, kripto kabahatleriyle uğraşın kolluk kuvvetleri, hükümet yetkilileri, düzenleyiciler ve özel kesim ortasında işbirliği gerektirdiğini savundu.

Interpol’ün Terra kazasında rolü

Son aylarda Interpol, çöken Terra ( LUNA ) ekosisteminin kurucusu Do Kwon’u içeren en son teşebbüsle kriptoyla ilgili kabahatleri engellemeye giderek daha fazla odaklandı . Güney Koreli yetkililerin kazaya karıştığı teziyle Kwon hakkında tutuklama buyruğu çıkarmasının akabinde Interpol, Kwon’a karşı kırmızı bülten çıkardı.

İlginç bir biçimde, Kwon mevcut bildirime karşın kaçmadığını argüman etti . Bilhassa, yeni Interpol kripto şubesi, Kwon’un başlangıçta varsayılan ikametgahı olan Singapur’da kurulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/