Teknoloji

Ekran Kartı Fiyatları, Ethereum Madenciliğinin Bitmesi Sonrası Düşmeye Devam Ediyor

2022’nin birinci günlerinden itibaren başlayan düşüş süreci hala devam ediyor. Ethereum cephesinde The Merge süreci kısa vakit evvel tamamlandı. Böylece ekran kartları ile Ethereum madenciliği devri sona erdi. Dünya piyasasına bakılırsa ekran kartı fiyatlarında düşüş hala sona ermedi.

The Merge’ün yanı sıra, yakın vakitte GeForce RTX 4000 serisinin duyurusu gerçekleşti. AMD ise rakibine karşılık vermek için 3 Kasım 2022 tarihini bekleyecek. Madenciler ekran kartlarını elinden çıkarmaya devam ediyor. Dünya genelinde yaşanan enflasyon nedeniyle GPU’ların yanı sıra genel olarak PC’lere olan talep de azaldı. Oyun meraklılarının bir kısmı ise RTX 4000 ve RX 7000 ekran kartlarının piyasaya çıkmasını bekliyor. Tüm bu etkenler sonucunda ekran kartı fiyatları hem sıfır hem ikinci elde daha düşük düzeylere iniyor.

Döviz kuru ve enflasyon üzere sebeplerden dolayı bu düşüşleri ülkemizde tam olarak hissetmiyor olabilirsiniz. Fakat bilhassa ABD ve Avrupa pazarı olmak üzere fiyatlar geri çekilmeye devam ediyor.

Temmuz ayına kıyasla Eylül ayında fiyatlar ortalama %4.3 düştü. Pazarın bilakis fiyatları artan birkaç GPU var: RTX 2080 Ti, GTX 1650, RX 5700 ve RX 5500 XT 8 GB. Genel olarak baktığımızda ise ekran kartı modellerinde dik bir iniş var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!