Teknoloji

Samsung, Stratejik Ehemmiyete Sahip Olan ARM’yi Satın Alabilir

SoftBank ve ARM Holdings’in lideri Masayoshi Son, Samsung ve ARM ortasındaki potansiyel bir işbirliğini görüşmek üzere Güney Kore’yi ziyaret etmeyi planladığını açıkladı. Bloomberg‘e nazaran Son, bahisle ilgili “Geziyi dört gözle bekliyorum. Samsung ile ARM için stratejik bir ittifakı görüşmek istiyorum.” üzere telaffuzlarda bulundu.

Ne SoftBank lideri ne de şirket temsilcileri daha fazla detay açıklamadı. Lakin sarfedilen sözlerle birlikte ARM ve Samsung ortasındaki potansiyel bir satın alım muahedesi için söylentiler yayılmaya başladı. Söylentiler, Samsung Lider Yardımcısı Jay Y. Lee’nin toplantıyı doğrulamasıyla daha da alevlendi. Korea Economic Daily‘nin haberine nazaran Lee, iki haftalık Avrupa çeşidinden sonra gazetecilere bir açıklama yaptı:

Başkan Son önümüzdeki ay Seul’e geldiğinde muhtemelen ARM hakkında bir çeşit teklifte bulunacak.

Hatırlarsanız geçmişte NVIDIA ve SoftBank ortasında bir mutabakat yapılmıştı. Qualcomm ve Apple üzere şirketlerin reaksiyonu, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun açtığı dava ve İngiltere’deki soruşturmalarla birlikte mutabakat büsbütün iptal oldu. Muahedenin suya düşmesinin akabinde SoftBank, ARM’yi halka arza etmeyi planlamaya başladı.

ARM, Samsung için stratejik olarak çok kıymetli. Teknoloji devi, akıllı telefonlar, gelişmiş tüketici elektroniği, PC’ler ve farklı birçok aygıtta ARM tarafından tasarlanan mimarileri ve çekirdekleri kullanıyor. Hatta Samsung’un SSD denetimcileri bile ARM Cortex-R çekirdeklerinden faydalanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!