Teknoloji

Elektrikli arabalar pek de muteber olmayabilir!

Birkaç yıl öncesine kadar basında kıymetli bir yer tutmayan, birçok otomotiv devi tarafından bile pek ciddiye alınmayan elektrikli arabalar artık dalın tartışmasız bir gerçeği haline geldi.

Hemen her gün yeni bir marka tarafından tanıtılan yeni bir elektrikli araba modelini gördüğümüzü söyleyebiliriz. Üstelik başta Avrupa olmak üzere birçok bölgede elektrikli arabaların satış performansına yönelik çok önemli datalar gelmeye de devam ediyor. Fakat ünlü araştırma platformu Consumer Reports tarafından paylaşılan yeni bir rapor, elektrikli araçların sanıldığı kadar inançlı olmadığını ortaya çıkardı.

Elektrikli arabalar pek de muteber olmayabilir!

Malum elektrikli araçların gelişim süreci pandemi devrine denk geldi ve bu süreçte elektrikli araç konusunda markaların olağandan çok daha süratli hareket etmelerini teşvik etti. Fakat bu süratli gelişim süreci, birçok bahiste kâfi ArGe yapılamadan, araçların üretim bantlarına çıkmasına sebep oldu. İşte bu durumun altını çizen Consumer Reports, elde edilen datalara nazaran elektrikle çalışan araçların, içten yanmalı motora sahip araçlara nazaran çok daha az emniyetli olduğunu açıkladı.

Gerek kaza anındaki hasar boyutları, gerek arıza durumuna geçme oranı, gerekse de beklenmedik ani problemlerin baş göstermesi bakımından sınıfta kalan elektrikli araçların, yakın gelecekte bu sıkıntılara çözeceği kesin olsa da, şu anda bu türlü bir gerçeğin var olduğunu ve elektrikli araç tercihi yaparken bu durumun da göz önünde bulundurulması gerektiğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al