Teknoloji

Sıhhat alanında yeni teknoloji: Erken evre akciğer kanserini tespit ediyor!

Şangay tıp uzmanları, biyopsileri ve akciğer kanseri tedavisini gerçek bir biçimde gerçekleştirmek için bir otomobilin GPS sistemine misal biçimde fonksiyon gören yeni bir bronkoskopik teknik (akciğer ve teneffüs yollarındaki meseleleri teşhis ve tedavi etme işlemi) kullanıyor. Teknoloji, yaş, fizikî durum, endişe yahut öteki nedenlerden ötürü klasik ameliyat biçimlerine giremeyen yahut girmek istemeyen hastalar için bilhassa elverişli. Hekimler, elektromanyetik navigasyon bronkoskopisinin (ENB) süratli düzgünleşme sağladığını ve düşük maliyetle asgarî derecede dokuya ziyan verdiğini söyledi.

Kardiyotorasik cerrahi yöneticisi Dr Chen Tongyu,Rutin sıhhat denetimlerinde BT taramalarının teşvik edilmesiyle, son yıllarda gençler ortasında akciğer nodüllerinin tespiti artıyor. Kimilerinin erken evre akciğer kanseri olduğu doğrulandı. Ameliyat dışında ENB, daha evvel ameliyat olmuş ve ikinci bir ameliyat olamayan bireyler için de bir alternatiftir.” dedi.

ENB, hava tüpü yoluyla akciğerlerin hedeflenen bölgesine ulaşmak için ağza giriyor. Daha sonra hekimler aygıt altında süratli bir biyopsi yapar ve kanserli hücreleri öldürmek için 20 dakikalık bir tedavi uyguluyor. Tüm süreç yalnızca 50 dakika sürer ve hastalar rastgele bir rahatsızlık hissetmiyorlar.

Yueyang’ın teneffüs yolu hastalıkları kısmı müdürü Dr Wang Zhenwei,Erken evre akciğer kanseri olan her hasta için en güzel sonucu elde etmek gayesiyle çeşitli tedaviler başlattık. Hastanemizin özellikleri ile ilgili olarak, tam bir süreç idaresi için Batı ve klâsik Çin ilaçlarının kombine bir tedavisini de başlattık. Komplikasyonları ve yan tesirleri azaltırken tedaviyi geliştiriyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al