YouTube

Dust 2, CS:GO’nun etkin harita havuzundan kalktı!

Dünyanın en yeterli nişancı ve rekabetçi oyunlarından biri olan Counter Strike: Küresel Offensive, güne yeni bir güncellemeyle başladı. Dün yayınlanan güncellemeyle birlikte oyuncuları şaşırtan bir gelişme meydana geldi. Yeni güncellemeyle birlikte Dust 2, etkin harita havuzundan kaldırıldı. İşte detaylar!

CS:GO Dust 2 haritası turnuvalardan kalktı

2012 yılından beri pek çok kullanıcının etkin olarak oynadığı Counter-Strike: Küresel Offensive, dün gece yayınlanan güncellemeyle birlikte birtakım değişikliklere maruz kaldı. Geliştirici takımın yayınladığı güncellemeyle birlikte Dust 2, aktif harita havuzundan kalktı.


Anubis haritası

Oyuncular, Tuscan’ın uzun vakittir CS:GO aktif harita havuzuna dahil edilmesini bekliyordu. Lakin faal harita havuzundan kaldırılma haberi, epeyce şaşırtan oldu. Dust 2’nin yerine ise daha evvel kaldırılan ‘Anubis‘ haritası geldi. Bununla birlikte Dust 2 haritasının yalnızca turnuvalarda kaldırıldığını da belirtmek gerekiyor.

Ayrıca bu güncellemeyle birlikte Pro-Arena’nın harita havuzu şu formda:

  • Inferno
  • Nuke
  • Mirage
  • Vertigo
  • Overpass
  • Ancient
  • Anubis

Özellikle pek çok oyuncunun vazgeçilmez haritası olan Dust 2 haritasının kaldırılması kimi oyuncuları üzerken kimi oyuncuları da sevindirdi. Bunun nedeni ise haritanın kolay olması oldu. Genel olarak tekdüze bir yapıya sahip olduğu için Dust 2, tenkitlerin odağında oldu. Buna karşın CS:GO’nun olmazsa olmaz haritası haline geldi.

Bu değişikliğin dışında güncellemeyle birlikte AWP’nin ana mermisi 5’e düştü. Bu da öylesine ateşleyerek kullanmayı daha da sıkıntı hale getirecek üzere duruyor. M4A1-S’in uzun uzaklıkta daha güçsüz hale geldi. Ayrıyeten birtakım kullanıcılar yaptıkları testlerde, M4A4ün uzun menzilde M4A1-S’ten daha avantajlı olduğu sonucunda vardı. Tüm bu değişikliklerle ilgili birinci reaksiyonlar genel olarak olumsuz oldu. Lakin birkaç hafta sonraki süreçlerde gelecek olan güzelleştirmelerle birlikte eski çizgisine geleceği düşünülüyor.

Peki, siz Dust 2 haritasının kaldırılması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al