Teknoloji

Elon Musk açıkladı! Uygun fiyatlı Tesla geliyor

Elektrikli otomobil sanayisi süratle büyüyor olmasına karşın tüm dünyada artan enflasyon, fiyatların da zamlanmasına yol açtı. Tesla CEO’su Elon Musk ise elektrikli araba fiyatlarının yarı yarıya azalabileceğini belirterek yeni bir Model 3 / Y teknolojisinden bahsetti.

Tesla, yeni kuşak elektrikli araba platformu geliştiriyor

Tesla’nın elektrikli araba fiyatları, Elon Musk’ın uzun yıllardır tartıştığı bir mevzu. Daha evvel birçok kere maliyetleri düşüremedikleri için fiyatları da ucuzlatamadıklarını belirten Tesla CEO’su, şirketin “daha ucuz elektrikli otomobil” üzerinde çalışmadığını açıklamıştı. Tesla bu kararından vazgeçmiş olabilir.

Geçtiğimiz günlerde yatırımcılar ile bir toplantı düzenleyen Elon Musk, Model 3 ve Y platformunun maliyetinin yaklaşık yarısı kadar olacak yeni kuşak bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını söyledi. Yeni kuşak platformun daha uygun maliyetli ve hasebiyle daha ucuz bir etikete sahip olacağını doğruladı.

“Bu noktada Cybertrucks ve Semi için mühendislikle işimiz bitti. Hasebiyle, üzerinde çalıştığımız şey, muhtemelen 3 ve Y platformunun maliyetinin yaklaşık yarısı olacak yeni jenerasyon araç. Açık olmak gerekirse, daha uygun fiyatlı olacak” sözlerini kullandı.

Tesla CEO’su daha evvelki bir röportajda 25 bin dolarlık bir Tesla modeli üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Son açıklamasında fiyat aralığı vermedi, ama 25 bin ila 35 bin dolar ortasında bir araç platformu geliştiriliyor olabilir.

Elon Musk, “S, X, 3, Y, Cybertruck ve Semi’den öğrendiğimiz her şeyi bu platforma yerleştireceğiz. Fakat fiyat ve maliyet olarak 2’ye 1 gayesindeyiz. Yüzde 50 maliyet sayısına tekrar ulaşmaya çalışıyoruz” halinde konuştu. Model 3’ün ABD’de 47 bin dolardan başlayan fiyatlar ile sunulduğunu hatırlatalım.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!