Teknoloji

Elon Musk: Bitcoin başaracak, fakat uzun bir kış olabilir!

Tesla CEO’su Elon Musk, birinci kripto para ünitesinin daha fazla düzeltme tehdidiyle karşı karşıya kalırken 20.000 $ durumunu aşmasına karşın Bitcoin’e ( BTC ) takviyesini genişletti.

Elon Musk: Bitcoin başaracak, fakat uzun bir kış olabilir!

Musk, 14 Kasım’da attığı bir tweet’te, bilhassa Bitcoin’in ayı piyasasında hayatta kalabileceğini argüman etti , fakat varlığın tam potansiyelini gerçekleştirmesinin çok uzun vakit alacağını vurguladı.

Musk, Amerikalı teşebbüsçü Jason Calacanis’in bir yıl evvelki 69.000 doları düzelttikten sonra Bitcoin’in gelecekteki beklentilerini sorgulayan bir tweet’ine cevap veriyordu.

Bitcoin’e Musk desteği

Musk’ın, elektrikli araç üretim şirketi bilançosunda Bitcoin’i seçmesiyle uzun vadeli bir kripto para ünitesi destekçisi olduğunu belirtmekte yarar var. Lakin Tesla, varlığın çevresel tesirini münasebet göstererek Bitcoin stratejisinden vazgeçti.

Musk’ın son duruşu, yatırımcıları Bitcoin, Ethereum ( ETH ) ve Dogecoin’e ( DOGE ) odaklanmaya çağırmasının akabinde geldi.

“Muhtemelen Bitcoin, Ethereum ve DOGE için bir gelecek olduğunu düşünüyorum. Başkalarıyla sahiden konuşamam. Lakin bu üçünden birini soğuk bir cüzdanda ve takastan aldıysanız, tahminimce âlâ sonuç verir” dedi.

En son piyasa çöküşü, kripto para ünitesi kesiminin, FTX borsa likidite krizinin akabinde, güç durumdaki CEO Sam Bankman-Fried tarafından fonların berbata kullanıldığına dair savların eşlik ettiği değerli düzeltmesini takip ediyor.

Musk’tan Bankman-Fried’e bakış

İlginç bir biçimde Bankman-Fried, FTX’in çöküşündeki rolüyle ilgili hararetle karşı karşıya kalırken Musk, kurucuyla ilgili görüşünü paylaştı. Finbold tarafından bildirildiği üzere Musk, Bankman-Fried’i hiç duymamış olmasına karşın, birinci etkileşimleri sırasında “saçmalık ölçerin tekrar çizildiğini” kabul etmişti.

Musk’ın Bitcoin’e verdiği dayanağın ortasında varlık, ayılar ve boğalar ortasındaki çabayı eğlendirmeye devam ediyor . Basın vaktinde, Bitcoin 16.700 dolardan süreç görüyordu.

Genel olarak, Bitcoin, genel pazarın kıymetli bir satış baskısı yaşamasıyla en çok etkilenen varlıklar ortasında ortaya çıktı. Sonuç olarak, belirsizlik sürerken piyasa 180 milyar dolarlık sermayeyi yok etti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!