Teknoloji

Elon Musk nihayet Twitter’ı satın alıyor!

Elon Musk Twitter’a sahip olma isteğinden vazgeçmişe benzemiyor. Tesla CEO’su ve Twitter uzun müddettir bu bahis üzerinde sorun yaşasa da yeni raporlar olayın tahlile yaklaştığını gösteriyor. Bu kapsamda SpaceX ve Tesla CEO’su Musk aslında platformu satın alma sevdasından vazgeçmemiş olabilir.

Elon Musk nihayet Twitter’ı satın alıyor!

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran Tesla CEO’su, toplumsal medya şirketini pay başına 54.20 dolara satın almak için başlangıçta yaptığı mutabakata devam etmek istediğine karar verdi.

İki taraf da Musk’ın bu mutabakattan çıkma teşebbüsü üzerine Delaware’deki Chancery Mahkemesi’nde yargı karşısına çıkmaya başlamıştı. Bu kapsamda suların durulmadığı olayla ilgili artık gereken atılımlar atılmış olabilir. Musk Twitter’daki spam ve bot hesaplarının sayısıyla ilgili tasalarını lisana getirdi ve daha sonra şirketin eski güvenlik şefinin ihbarcıya dönüştüğü savlarını davasına ekledi. Twitter, yorum isteğine çabucak cevap vermedi. Fakat CNBC, raporun akabinde Twitter paylarının ticaretinin durdurulduğunu bildirdi. Bu da Musk’ın nihayet Twitter’ın yeni sahibi olarak karşımıza çıkacağı manasına gelebilir.

Bot hesapları mazeret ederek uzun müddettir platform ile sorunlar yaşayan Musk nihayet platformu satın alma teşebbüsünde bulunabilir. Bloomberg’den gelen raporlar durumu bu formda sav etse de şimdi net bir karar açıklanmış değil, lakin raporlar çıkmaya başladığına nazaran yakında net haberler de gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!