Teknoloji

Elon Musk sonunda kelamını tuttu! Fiyatı nihayet aşikâr oldu

Tesla CEO’su Elon Musk, uzun yıllar evvel Tesla’nın elektrikli kamyon üreteceğini duyurmuştu. Yıllarca bir türlü Semi ismi verilen bu kamyonu göremedik fakat o denli görünüyor ki artık onları yollarda görebileceğiz.

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın tek bir şarjla 805 kilometre seyahat edebildiğini söylediği ve büsbütün elektrikli bir araç olan Semi kamyonlarını teslim etmeye başlayacağını açıkladı. Birinci teslimatlar, PepsiCo’ya yapılacak. Lakin bu teslimat, PepsiCo’ya kamyonların teslim edileceği birinci tarihten yaklaşık üç yıl sonra gerçekleşiyor.

Tesla, Semi kamyonlarını 2017’de duyurmuş ve Walmart, DHL, Anheuser Busch ve PepsiCo üzere büyük şirketlerden, araç başına 5.000 ila 20.000 ABD Doları ortasında bir depozito ödemesi gereken rezervasyonları süratle almıştı. 483 kilometre menzile sahip temel modelin iddiası olarak 150.000 dolara, 805 kilometre sahip modelin ise yaklaşık 180.000 dolara mal olacağını söylemişti.

Musk’nın attığı tweet’lere dayanarak, Tesla’nın bu yıl 805 kilometre menzilli modelleri üretmeye başladığı görülüyor. birinci teslimatın 1 Aralık’ta yapılması planlanıyor.

PepsiCo 2017’de yakıt maliyeti ve emisyonları azaltmak için Tesla’dan 100 elektrikli kamyon sipariş etmişti.

Elon Musk’ın kelamını tutmama ve açıkladığı tarihlere uymama üzere bir huyu olduğunu hepimiz biliyoruz. Uzmanlar bu yüzden Aralık ayında Tesla kamyonları yolda görene kadar heyecanlanmamak gerektiğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/