YouTube

Ünlü rapçinin toplumsal medya hesapları yasaklandı! İşte nedeni…

Tüm dünyada tanınan ve rap dünyasının en değerli isimlerinden biri olarak kabul edilen Kanye West, Twitter’dan uzaklaştırıldı. Ünlü rapçinin Twitter hesabı, yaptığı paylaşım yüzünden askıya alındı. Instagram hesabı yalnızca bir gün evvel kısıtlandığı için West’in adeta “sosyal medyasız” kaldığını söyleyebiliriz.

Hesapları kısıtlandı

Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada popüleriteye sahip olan Kanye West (yeni ismiyle Ye), Yahudi zıddı paylaşımlar yapmakla suçlanıyor. Geçtiğimiz gün paylaştığı bir açıklamanın şirket siyasetlerini ihlal ettiğini söyleyen Twitter, ünlü rapçinin hesabını askıya aldı.

Kanye West’in paylaşımı Yahudi zıtlığı olarak nitelendirilse de, müzikçi kendini farklı bir formda savundu. Ye’nin açıklamasına nazaran bu paylaşım rastgele bir sorun içermiyor, zira “siyah beşerler da aslında Yahudi kökeninden geliyor”.

Twitter hesabının askıya alınması farklı olsa da, sorun burada bitmiyor. Kanye West’in Instagram hesabı yalnızca bir gün evvel kısıtlandı. Instagram’dan yaptığı paylaşımda, Sean Combs isimli rapçi Diddy’nin Museviler tarafından denetim edildiğini sav eden West, Meta’nın kurallarını çiğnemekle suçlandı.

Instagram hesabının kısıtlanmasının akabinde Twitter’a dönen ve Mark Zuckerberg’i suçlayan ünlü rapçi, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından karşılandı. West’in 2020’nin sonlarından bu yana Twitter’dan açıklama yapmadığını göz önünde bulunduran Musk, “Twitter’a tekrar hoşgeldin dostum” diye yazdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom