Teknoloji

Elon Musk, Starlink açıklaması: Devam ediyoruz!

Milyarder Elon Musk Cumartesi günü bir tweet’te roket şirketi SpaceX‘in Ukrayna’daki uydu tabanlı Starlink internet hizmetini finanse etmeye devam edebileceğini söyledi. Lakin milyarderin tonu ve tabiri tıpkı vakitte alaycı olma mümkünlüğünü da artırdı ve projenin gelecekteki finansmanı konusunda bir belirsizlik oluşturdu.

Musk, twitter’ı sık sık latifeler yapmak ve farklı tweetler atmak için kullanıyor. Hatta bazen şirketlerinden birinin kendi koku serisini satmaya başlayacağını öne süren bir dizi tweet bile attı. Bu nedenle, attığı tweetler ile SpaceX’in nitekim Ukrayna’da hizmet için gelecek planları yapıp yamadığı kesin olarak anlaşılmış değil.

Cuma günü, üst seviye ABD’li yetkililer Musk‘ın Savunma Bakanlığı’ndan Starlink‘in Ukrayna’da sağladığı hizmet için finansmanı devralmasını resmen istediğini doğruladı. 2.200’den fazla düşük yörüngeli uydu kullanarak geniş bir internet ağı hizmeti sağlayan Starlink, Rusya’nın Şubat işgaline karşı savunmasının başlarından bu yana, Ukrayna askeri kuvvetleri için değerli savaş alanı bağlantısı sağladı.

Musk, Cumartesi günü Twitter’da “Lanet olsun… Starlink hala para kaybediyor ve öbür şirketler milyarlarca dolar vergi mükellefi alıyor olsa da, biz yalnızca Ukrayna hükümetini fiyatsız olarak finanse etmeye devam edeceğiz” dedi.

Cuma günü erken saatlerde ise Musk, Ukrayna’nın bağlantı muhtaçlıklarını desteklemenin SpaceX’e ayda 20 milyon dolara mal olduğunu tweetlemişti. ABD askeri yetkilileri, milyarderin şirketiyle savaşın parçaladığı ülkede Starlink hizmetinin finansmanını devralma konusunda bağlantı kurduğunu doğruladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!