Teknoloji

Elon Musk Türkiye’ye acımadı: Açıklanan Mavi Tik fiyatı can sıkacak

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, uzun bir müddettir Elon Musk ile birlikte anılıyor. Nihayet bu ayın başından itibaren yeni sahibine kavuşan tanınan platform, birinci kıymetli değişikliğini Mavi Tik uygulaması ile yaşadı.

Göreve gelir gelmez birinci iş Mavi Tik’in seçkinlerden kurtarılıp halka indirileceğini söyleyen Elon Musk, söylediğini yaptı ve bu özelliği Twitter Blue abonelik servisinin içerisine dahil ederek paketin fiyatını 7,99 dolara çıkarttı. Bu sayede artık Twitter Blue abonesi olan herkes, otomatik olarak Mavi Tik özelliğinden de faydalanmış olacak.

Elon Musk Türkiye’ye acımadı: Açıklanan Mavi Tik fiyatı can sıkacak

Öte yandan 8 dolar her ne kadar Amerikalı kullanıcılar için makul bir sayı olsa da, döviz kuru yüzünden bu fiyatın olduğu üzere ülkemize yansıtılması, kullanıcılar için epeyce yüksek bir fiyat haline gelecekti. Hatta bu bahse ait Cumhurbaşkanlığı nezdinde bile bir görüşme yapılabileceği sav edilmişti. Fakat Elon Musk, vefatı gösterip sıtmaya razı etmişe benziyor.

Normal döviz kuru üzerinden hesaplanması halinde yaklaşık 150,00-TL olması gereken Twitter Blue aboneliği, Türkiye’de 110,00-TL olarak uygulanacak. Her ne kadar ortada 40,00-TL’lik bir indirim olsa da, tekrar de bu fiyat beklentilerin çok üzerinde. Bakalım bu yüksek fiyata karşın Mavi Tik ülkemizdeki Twitter kullanıcılarından nasıl bir talep görecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!