Telefon

Elon Musk, Twitter ‘Resmi’ etiketi özelliğini kaldırdı!

Elon Musk’ın Twitter’ı almasının akabinde sular bir türlü durulmuyor. Tanınan toplumsal medya platformunu satın aldıktan sonra Elon Musk mavi tik özelliğinin fiyatlı olacağını duyurmuştu. Bugün ise bir Twitter yöneticisinin yaptığı açıklama ile mavi tik özelliğine ek olarak ‘Resmi (Official)’ etiketi getirilmişti.

Twitter ‘Resmi (Official)’ etiketi başlamadan bitti

Henüz “Resmi (Official)” etiketi haberi soğumadan Elon Musk’tan bir atak daha geldi. Son devirde birçok sefer gündeme gelen iş insanı, yaptığı açıklama ile birlikte ‘Resmi (Official)’ etiketi özelliğinin kaldırıldığını duyurdu.

Elon Musk gün içinde duyurulan kararı iptal ederek tekrar gündem olmayı başardı. Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su yaptığı açıklamada ise şu sözleri kullandı:

Twitter’ın önümüzdeki aylarda pek çok aptalca şey yapacağını lütfen unutmayın… İşe yarayanları koruyacağız ve işe yaramayanları ise değiştireceğiz.

Elon Musk’ın bu ani karar değişikliğine neden olduğunu ise bilmiyoruz. Lakin Twitter üzerinde ‘Resmi (Official)’ etiketine sahip olan bir hesap kalmadığını hatırlatmakta yarar var. Kullanıcıların mavi tik sahipleri ile hakikaten onaylı hesapları nasıl ayırt edeceklerini ise bundan sonra bekleyip göreceğiz.

Bilindiği üzere Twitter’ın eser idare yöneticisi Esther Crawford yaptığı açıklama ile birlikte toplumsal medya platformuna “Resmi (Official) ” etiketi özelliğinin geleceğini duyurmuştu. Yapılan açıklamada şirketin bu yeni doğrulama özelliğini aşikâr başlı hesaplar için sunacağı tabir edilmişti.

Crawford, yeni onaylama tabirinin sadece “devlet kurumlarına, şirketlere, büyük medya kuruluşlarına, yayıncılara ve birtakım tanınmış kişilere” verileceğini belirtiyordu. “Resmi” etiketinin ise satın alınamayacağını vurgulayan Crawford, herkesin bu onaya ulaşamayacağının da altını çizmişti.

Elon Musk ise ani bir karar ile Resmi etiketi özelliğini kaldırdıklarını açıkladı. Bakalım bu kararın akabinde Twitter kullanıcılarının reaksiyonu nasıl olacak? Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!