YouTube

Elon Musk, Twitter’daki taklit hesapları kalıcı olarak yasaklayacağını söyledi

Elon Musk Twitter‘ı satın almadan evvel, ömür uzunluğu askıya alınmalara karşı olduğunu söyleyerek Donald Trump üzere yasaklı kullanıcıları eski haline getirme kelamı vermişti. Şimdiyse Twitter’ın hesap taklitçilerini, açıkça parodi olarak etiketlenmemişlerse kalıcı olarak askıya alacağını yazdı. Karar, birkaç doğrulanmış “mavi tikli” kullanıcının hesaplarını “Musk” olarak değiştirmesinden sonra geldi.

Twitter, komedyen Kathy Griffin’i kendi doğrulanmış Twitter hesabından Musk’ın ismini ve fotoğrafını kullanarak taklit ettiği için yasaklamış görünüyor. Jeph Jacques dahil olmak üzere Musk’ı taklit eden öbür doğrulanmış hesapların da siteden atıldığı görülüyor.

Elon Musk, Twitter’daki taklit hesapları kalıcı olarak yasaklayacağını söyledi

Musk’ın devralmasından evvel, Twitter kuralları, kullanıcıların “başkalarını yanıltmak, başlarını karıştırmak yahut aldatmak için kişi, küme yahut kuruluş kimliğine bürünemeyecekleri ve düzmece kimlik kullanamayacakları” zati belirtilmişti. Parodi hesapların hem hesaplarında hem de biyografilerinde bunu belirtmeleri gerekiyordu. Yaptırımlar ortasında profil moderasyonu, süreksiz askıya alma yahut kalıcı askıya alma yer alıyordu – lakin bu nadiren uygulanıyordu.

Twitter, son birkaç gündür drama ile çalkalanmaya devam ediyor. Musk’ın misyona geldiği birinci günlerde troller ve ırkçılar biraz da sitenin yeni sonlarını test etmek için siteyi lakaplar ve öbür nefret telaffuzlarıyla doldurdular. Bu hafta, birçok reklamveren sitede yapılan harcamaları askıya aldı. Bu şirketlere boykot öneren bir kullanıcıya cevap olarak Musk, “peki bu devam ederse tam olarak ne olacak” diye tweet attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al