YouTube

Elon Musk’a bir darbe de Avrupa’dan: Twitter yasaklanabilir

Twitter için Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra bir türlü yüzü gülmedi desek yanlış olmaz. Daha evvel güncelleme ve yeni özellik haberleriyle sık sık gündeme gelen tanınan toplumsal medya platformu, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra ise türlü spekülasyonlar, siyasi atılımlar, kaos ve karışıklık ile gündeme gelmeye başladı.

Platformun bu yeni devrini Twitter 2.0 olarak isimlendiren Elon Musk’a nazaran Twitter artık hiç olmadığı kadar tabir özgürlüğünün sembolü haline geldi. Fakat birtakım makus niyetli şahısların bu özgürlüğü suistimal etmesi, Elon Musk’ın başına bela olabilir.

Elon Musk’a bir darbe de Avrupa’dan: Twitter yasaklanabilir

Almanya’dan gelen haberlere nazaran Twitter için önümüzdeki günlerde dava açılacak. Davanın konusu ise Twitter’ın nefret telaffuzlarına gereğince ve süratli biçimde karşılık verip vermediği olacak. Almanya kanunlarına nazaran hangi toplumsal medya platformu olursa olsun, nefret telaffuzları karşısında anında hareket geçmeli ve ilgili gönderileri platformdan temizlemeli. Lakin Elon Musk tarafından yapılan son açıklamalarda artık Twitter’ın bu usul gönderilere karşı çok daha müsamahalı olacağı anlaşılıyor.

Tam da bu sebepten ötürü, Twitter’ın birinci etapta para cezası almasına kesin gözüyle bakılıyor. Fakat işin daha can sıkıcı kısmı, mahkeme Twitter’ın bu mevzuda büsbütün yetersiz kaldığına karar verirse o vakit tanınan toplumsal medya platformunun Almanya’da yasaklanması gündeme gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking