YouTube

Elon Musk’ın Twitter açıklaması başlarda soru işareti bıraktı

Twitter’ın dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk tarafından satın alınmasının üzerinden şimdi yalnızca birkaç hafta geçti. Fakat bu kısa vakit bile, tanınan toplumsal medya platformunun bundan sonra nasıl gündeme geleceğini anlamamız için ziyadesiyle yetti. Neredeyse her gün farklı bir çıkışla gündeme gelen Twitter, şu ana kadar neredeyse toplumsal medya istikametiyle hiç gündeme gelmedi diyebiliriz.

Bir taraftan üst seviye yöneticilerinin misyonlarına son verilmesi, öbür taraftan çalışanlarının yarıya yakınının kovulması derken, Twitter’ın popülaritesinin günden güne düştüğü düşünülüyordu. Lakin Elon Musk tarafından dün yapılan bir açıklama, durumun hiç de sanıldığı üzere gitmediğini gösteriyor. En azından ünlü iş beşerinin savları o istikamette.

Elon Musk’ın Twitter açıklaması başlarda soru işareti bıraktı

Elon Musk tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Twitter’ın dün itibariyle tüm vakitlerin kullanıcı sayısı rekorunu kırdığı duyuruldu. Tabi bu bilgiyi teğe bir doğrulayacak bir kaynak olmadığı için Elon Musk’ın bu açıklamasına prestij etmekten diğer dermanımız yok.

Öte yandan tahlil sitelerine nazaran de Twitter’ın kullanıcı sayısı günden güne artıyor. Lakin son olarak 238 milyon kişi sonuna dayandığı belirtilen Twitter kullanıcı sayısı hala rakiplerinin çok gerisinde. Günlük 238 milyon kişilik kullanıcı sayısına bakarak, Twitter’ın WhatsApp, Facebook, Instagram, TikTok ve Snapchat’in gerisinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi