Teknoloji

ESET, “False Positive” Testinde Ödül Aldı

Merkezi Avrupa Birliği sonları içinde yer alan en büyük antivirüs yazılım kuruluşu olan ESET, bağımsız bir test kuruluşu olan AV-Comparatives’in son raporlarında altın ve gümüş mükafatlarına layık görüldü.

Tarafsız sonuçlar elde edebilmek için dünya çapındaki en büyük örnek havuzlarından birini kullanan Avusturya merkezli AV-Comparatives, yayınladığı 2018 Özet Raporu’nda siber güvenlik yazılımları sağlayan 18 farklı üreticiye odaklandı.

Yanlış tespit testleri

Yıl boyunca düzenlenen çeşitli testler ortasında antivirüs yazılımının yanlış ikaz yahut tespitte bulunmasını tanımlayan ‘False Positive’ testleri de yapıldı. AV-Comparatives, oldukça kapsamlı bir test uygularken, ferdî ESET Internet Security yazılımı, teste iştirak gösteren tüm marka ve eserler ortasında en düşük oranı yakalayarak, false positive konusunda dikkat cazibeli bir performans ortaya koydu. ESET, en az sayıda yanlış tespit yaptığı için altın ödül ile taçlandırıldı.

Test sonuçlarını pahalandıran AV-Comparatives, düzenlediği raporda “Yanlış tespitler gerçek bir enfeksiyon kadar sorun yaratabilir ve bunlardan kaçınmak, yüksek kalitede bilişim güvenliği sağlamak açısından epeyce önemlidir” tabirini kullandı.

ESET Tehdit Tespit Laboratuvarları Lideri Jiří Kropáč ise “ESET Internet Security, ferdî güvenlik tahlillerinde dengeli halde güçlü performans sergilediğini göstermiştir. Test sonuçları, ESET’in daima olarak düşük sayıda yanlış tespit elde ettiğini bir kere daha gözler önüne sermiştir” açıklamasını yaptı.

Performans testinde de ödül aldı

ESET ayrıyeten, her bir eserin sistem performansı üzerindeki tesirini kıymetlendiren performans testi kapsamında da gümüş ödül aldı. Bu alanda düzgün performans gösteren eserler, kullanıcıların güvenliğini sağlarken sistem suratı ve performansı üzerine çok az tesirde bulunuyor.

Kurumsal eserlere yönelik testler

ESET’in kurumlara yönelik tahlilleri olan ESET Endpoint Security ve ESET Remote Administrator yazılımlarını da tahlil eden AV-Comparatives,Kurumsal Güvenlik Testi raporunun bir modülü olarak 16 önde gelen üreticinin incelendiği bir test serisi gerçekleştirdi. ESET burada, üreticiler için kaydedilen en yüksek puan olan 90 AV-Comparatives Puanı elde etti.

Güvenlik, kurumların büyümesine imkan sağlıyor

AV-Comparatives raporunda ESET’in çok yönlülüğüyle fark yarattığına işaret edilirken, ESET’in küçük işletmeler için dengeli tahlil sunduğu, ayrıyeten büyük şirketlerde de başarılı biçimde çalışarak işletmelerin büyümesine imkan sağladığı belirtildi.

Test sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgiye buradaki kontaktan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom