Teknoloji

Eski Celsius CEO’sunun eşi, iflastan evvel 2 milyon dolar kripto para kazanmış!

Mahkeme evrakları, müşterileri için para çekme süreçlerini askıya almadan ve iflas müracaatında bulunmadan evvel, kripto para ödünç verme platformu Celsius Network Ltd.’nin yöneticileri, eski CEO’nun karısının pastadan bir modül almasıyla birlikte en az 17 milyon dolarlık dijital token nakde çevirdi. ortaya çıkarmışlardır.

Eski Celsius CEO’sunun eşi, iflastan evvel 2 milyon dolar kripto para kazanmış!

Eski Celsius CEO’su Alexander Mashinsky’nin karısı Kristine Mashinsky, en son mahkeme tarafından gösterildiği üzere, Haziran ayında para çekme süreçlerinin askıya alınmasından ve Temmuz ayında iflas müracaatının çabucak öncesinde, 31 Mayıs’ta CEL tokeninden 2 milyon doların üzerinde para çekmiş görünüyor. evrak Gizmodo tarafından yüklendi ve 6 Ekim’de bildirildi.

Müşteriler karanlıkta tutulurken milyonlar geri çekildi

Mashinsky ve eski Baş Strateji Sorumlusu Daniel Leon , bir Açıklamada detaylı olarak açıklandığı üzere, Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), USD Coin ( USDC ) ve Celsius ( CEL ) tokenlerindeki parayı saklama hesaplarından çıkardığı argüman edildi. Mali İşler 5 Ekim’de sunuldu. Eski CEO’nun kendisi görünüşe nazaran 10 milyon dolar çekerken, Leon 7 milyon dolar aldı.

Dahası, kripto borç veren Vermont Mali Düzenleme Departmanı tarafından finansal kahırlarını yatırımcılardan gizlemekle ve bilançosunu uygunlaştırmak için tokenlerinin “fiyatının uygunsuz formda manipüle edilmesi” ile suçlanıyor.

KYC’deki sorun

Bu ortada, platformdaki her bir kullanıcının isimleri ve son süreçleri de dahil olmak üzere 14.000 sayfadan fazla olan mahkeme evrakının, Müşterinizi Tanıyın (KYC) ihtiyaçlarıyla ilgili soruları gündeme getirdiğini belirtmekte yarar var.

Bu bahisle ilgili olarak, Bitcoin madencilik firması Luxor Mining’in CEO’su Nick Hansen, durumu “ KYC’nin neden yalnızca dürüst tüketicilere ziyan verdiğini gösteren kusursuz bir kanıt” olarak nitelendirdi. Açıkladığı üzere:

Açık artırma tarihleri ​​belirlendi

Bu ortada Celsius, varlıklarının açık artırma tarihlerini , Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan iflas müracaatına nazaran planladı.

Spesifik olarak, Celsius için son teklif verme tarihi 17 Ekim saat 16:00 olacak ve gerekirse 20 Ekim saat 10:00’da açık artırma yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!