Telefon

Facebook kullanıcılarına müjde! Bu özelliği çok seveceksiniz

Karların azalmasıyla Facebook, tanınan olmayan uygulamaları kapatıyor ve temel hizmetlerine odaklanıyor. Küresel manada süren enflasyondan ne yazık ki büyük şirketler dahi etkilenmiş durumda. Bu kapsamda kullanıcıların arkadaşlarından, kümelerinden ve sayfalarından daha az yahut daha fazla gönderi görmesine müsaade vermek için birincil Facebook Akışı güncellenecek.

Facebook kullanıcılarına müjde! Bu özelliği çok seveceksiniz

Yeni sistem bir blog gönderisinde, “yapay zeka sistemlerimizi daha akıllı ve daha hassas hale getirerek” kullanıcı geri bildirimlerini Feed sıralamasına dahil etmesine müsaade verecek.” formunda açıklandı.

Şu anda olduğu üzere, Facebook uygulaması sırf takip ettiğiniz yahut önerdiği şahıslardan gelen gönderileri gizlemenize müsaade veriyor. Artık arkadaşlar yahut önerilen gönderiler için yeni bir ayar, o içeriğin “daha fazlasını” yahut “daha azını” göstermenize müsaade verecek. Bunu yapmak sırf feed içeriğinizi değiştirmekle kalmayıp, birebir vakitte Feed sıralamaları için kullanılan AI sistemini de geliştirecek.

Feed’deki gönderilerdeki ayarı “periyodik olarak” gösterecek ve yakında sağ üstteki üç noktalı menüye dokunarak her gönderide emsal bir ayara erişebileceksiniz. Ayrıyeten şirket kısa görüntü Reels özelliğini de test ediyor.

Değişikliklerle Facebook, ana kullanıcı şikayetlerinden birini ele alıyor üzere görünüyor: görmek istemedikleri çok fazla gönderi. Feed’deki reklamların sayısı göz önüne alındığında (daha fazlası Instagram ve Reels’e de geliyor), ebeveyn Meta elbet kullanıcıların öbür içeriklerden mutlu olduğundan emin olmak istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri