Teknoloji

Instagram düşen gelirlerini toparlamak için eşsiz bir karar aldı

Meta‘nın üç aylık geliri, ikinci çeyrekte birinci sefer düştü. Şirket artık bu sayıların tekrar yükselmesini ve yatırımcıların yüzündeki gülümsemenin devam etmesini istiyor. Bunu yapmak için kullandığı stratejilerden biri, Instagram’dan daha fazla para çekmeye çalışmak olacak. Bu nedenle, reklamları uygulamanın daha fazla alanına, yani Keşfet beslemesine ve bir kullanıcının profilindeki gönderilerin beslemesine yönlendirecek.

Instagram daha fazla reklam sunmaya başlayacak

Markalar artık Keşfet akışına reklam yerleştirebilir. Fakat profil akışı reklamları hala test basamağında. Şirket ayrıyeten birtakım içerik oluşturuculara profil özet akışlarında gösterilen reklamlardan gelir elde etme talihi da sunacak.

Meta, reklam eserleri için bir dizi öteki güncelleme duyurdu. Bunlardan kimileri da Instagram’ı etkileyecek. Birincisi, şirket hem feed’de hem de Öykülerde artırılmış gerçeklik reklamlarını deneyecek. Meta, markaların, insanların meskenlerinde sanal mobilyaları test etmelerine yahut bir otomobile daha yakından bakmalarına müsaade vermek için bunları kullanabileceğini öne sürüyor. Şirket ayrıyeten, bugünden itibaren Facebook Reels’in alt kısmında görmeye başlayabileceğiniz fotoğraf carousel reklamlarını da test ediyor. Ayrıyeten markalar, Reels reklamlarında kullanmak üzere fiyatsız bir müzik kitaplığına erişebilecek.

Bir Instagram sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, platformdaki reklamların sayısı, insanların Instagram’ı nasıl kullandığına bağlı olarak değişiklik gösteriyor tabirlerini kullandı. “İnsanların hassaslığını hem reklamlar hem de genel ticarilik açısından yakından izliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi