Telefon

Facebook’tan profil için reaksiyon çeken değişiklik!

Meta’nın toplumsal medya platformu Facebook, profil sayfasında değerli bir değişikliğe gidiyor. Şirket, sayfa içerisinde yer alan biyografi kısmından yıllardır yer alan birkaç bilginin kaldıracağını açıkladı. Kelam konusu değişiklik, toplumsal medyada reaksiyon gördü.

Facebook kullanıcı profilinde bu bilgiler olmayacak

Facebook, kullanıcıların kendilerine özel olan sayfalarına haklarında bilgi koymalarına imkan sağlıyor. Biyografi kısmı olarak geçen bu kısma, kişinin mesleğinden adresine kadar birçok ayrıntı yazılabiliyor.

Facebook’un çatı şirketi Meta, kullanıcının profilinde yer alan biyografi kısmındaki “cinsel yönelim”, “dini görüş”, “siyasi görüş” ve “adres” alanlarının kaldırılacağını açıkladı. O denli ki şirketin bu kararı, toplumsal medyada büyük tartışmalara neden oldu.

Tepki çeken değişiklik, 1 Aralık’tan itibaren yürürlüğe girecek. Şirket, mevzuya ait rastgele bir açıklama yapmadı. Lakin varsayımlar, öbür beşerler tarafından görülebilen bu bilgilerin, kullanıcının dışlanmasına sebebiyet verebileceğine işaret ediyor.

Meta, radikal kararlar almaya devam ediyor

Facebook’taki profil değişikliğinin yanı sıra Meta, radikal kararlar almaya devam ediyor. Şirket, azalan gelirleri nedeniyle yüzde 13‘e tekabül eden 11 bin çalışanı işten çıkarttı. Birebir vakitte 2023’ün birinci çeyreğine kadar yeni işçi almayacağını da açıkladı.

Aslına bakacak olursak bu işten çıkarma kararı pek de sürpriz karşılanmadı. Çünkü Meta tarafından paylaşılan gelir raporuna bakacak olursak, 2022’nin üçüncü çeyreğinde rekor bir kayıp bildirdi. Şirket, 16 ayda 730 milyar dolar kaybederek 270 milyar dolarlık pazar bedeline geriledi. Tıpkı vakit firma payları, 2016 yılında bu yana dek en düşük seviyeyi gördü.

Meta, bilhassa Metaverse yatırımlarından dolayı hayli ziyanlı çıksa da şirketin yöneticisi Mark Zuckerberg, çalışmaların on yıl içerisinde meyve vereceğini söylüyor.

Peki sizler Facebook’un profil sayfasındaki değişikliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking