YouTube

FIFA 23 yayını, Dünya Kupası maçı zannedildi!

Electronic Arts tarafından geçtiğimiz ay piyasaya sürülen FIFA 23, oyuncular tarafından büyük ilgiyle karşılandı. O denli ki gerçekçiliği ile dikkat çeken oyun, geçmişte de sıkça görülen bir kandırmacaya yol açtı. İşte ayrıntılar…

YouTube’da yapılan FIFA 23 yayını, gerçek Dünya Kupası maçı zannedildi!

Geçtiğimiz günlerde Almanya ile Japonya ortasında geçen Dünya Kupası maçı, futbol severler tarafından büyük merakla bekleniyordu. Bu durumu fırsata çeviren bir YouTube kanalı ise açtığı yayınla FIFA 23’teki Almanya – Japonya müsabakasını gerçek Dünya Kupası maçıymış üzere sundu ve binlerce kişi tarafından tıpkı anda izlendi.

VNExpress’in haberine nazaran kanal, yayın başlığında gerçek Dünya Kupası maçıymış üzere sözlere yer verdi. Yayının daha gerçekçi görünmesi için oyunun suratını yavaşlattı ve gerçek hayatta olduğu üzere maçın müddetini 90 dakika olarak ayarladı.

Bazı kullanıcılar, imajların gerçek olmadığını anlayıp yayının sohbetine yazdı. Lakin bilhassa taşınabilir kullanıcılar ve sohbet kısmını takip etmeyenler bu iletileri görmeyerek yayını gerçekmiş üzere izlemeye devam etti.

Kanalın bu yayın üzerinden para kazanıp kazanmadığı muhakkak değil lakin izleyici sayısına bakacak olursak, epeyce yüksek sayılarda bir yarar elde edilebilir. Yayının kandırmaca olduğunu fark eden kullanıcıların şikayetleri üzerine görüntünün para kazanma özelliği kapanmış da olabilir.

FIFA 23’te gerçekleşen bu duruma misal olaylar geçmişte de sıkça yaşandı. O denli ki bir TV kanalı, askeri rol yapma oyunu ARMA 3’ten imgeler alarak Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş başlığında seyircilere servis etmişti.

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al