Teknoloji

Ford’dan yangın uyarısı! Yarım milyon aracı geri çağırdı

Otomobil üreticilerinin çeşitli sebeplerle otomobillerini geri çağırması artık şaşırtan değil. Ford’un son uyarısı da 500 binden fazla araba sahibini tasaya düşürdü. ABD’li otomotiv devi, iki tanınan modelinde yangına neden olabilecek bir kusur tespit etti.

Ford Bronco Sport ve Escape için geri çağırma uyarısı

Ford’dan gelen son açıklamada, bu yıl ikinci kere Bronco Sport ve Escape modelleri için ikazda bulunuldu. Şirketin paylaştığı yazıya nazaran yangına yol açabilecek tehlike, potansiyel yakıt sızıntısından kaynaklanıyor.

Ford’un basın bülteninde nazaran çatlamış bir yakıt enjektörü, sıcak yüzeylerin yakınında yakıt yahut yakıt buharının birikmesine neden olarak yangına yol açabilir. Şirket, 2020 ila 2023 yılları ortasında üretilmiş Ford Escape ve 1,5 litre 3 silindirli motora sahip Bronco Sport modellerinin bu yanılgıdan etkilendiğini söyledi.

ABD’deki 518 bin araba için geçerli olan bu davet, tıpkı modeller için yılın ikinci uyarısı manasına geliyor. Bu yılın başlarında yayınlanan bir öteki ihtarda ise Bronco Sport ve Escape’in yağ sızıntısı sonucunda alev alabileceği belirtilmişti.

Ancak Ford, son yakıt enjektörü kusurunun araç sahiplerinin yüzde 0,38’den daha azını etkileyeceğini düşünüyor. Yeniden de, 2020-2023 model Bronco Sport yahut Escape’e sahip olan tüm müşterilerin yetkili servise gelmesi gerektiğini söyledi.

Ford, dünyanın en büyük araba üreticileri ortasında bulunuyor. Şirket, ürettiği geniş, ferah ve sağlam arabaları sayesinde bilhassa Amerika pazarında çok seviliyor ve başka markalardan daha yeterli satış sayılarına ulaşıyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking