YouTube

Sonunda beklenen oldu! TikTok yasaklandı!

Sosyal medya dünyasında rekabet her geçen gün biraz daha artıyor. Uzun mühlet Facebook’un liderliğinde büyüyüp gelişen bölüm, daha sonra Instagram, Twitter üzere isimlerin denetimine geçti. Lakin son yıllarda ortaya çıkan bir platform var ki kesimin bütün eski isimlerini adeta sıraya çekti. Bu isim tabi ki Çinli toplumsal medya devi TikTok.

Gerek tasarımı, gerek özellikleri gerekse de yenilikleri ile neredeyse bütün rakipleri tarafından kopyalanan TikTok’un önlenemez yükselişi devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri’nden bu platforma yönelik hayli değişik bir yasak daha geldi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya nazaran, casusluk ihtimali ve ulusal güvenlik tasaları nedeniyle ordu ile kontağı bulunan hiçbir işçi bundan sonra TikTok kullanılamayacak.

Sonunda beklenen oldu! TikTok yasaklandı!

Bunun bir başka manası, artık ABD ordu mensupları için en büyük hatalardan biri TikTok kullanmak olacak. Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamaya konan bu yasağın toplamda kaç kişiyi etkileyeceği yahut TikTok’un bu yasaktan etkilenip etkilenmeyeceği şimdilik bilinmese de, Beyaz Saray’ın bu atağı Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ortasındaki tansiyonu arttıracaktır.

Nitekim geçtiğimiz saatlerde yapılan yeni bir açıklamada, Joe Biden bundan sonra ülkenin telekomünikasyon alt yapısının geliştirilmesi etabında kullanılacak materyallerin Huawei ve ZTE’den ithal edilmesini yasakladığını duyurdu. Başlı başına bu atak bile Amerika Birleşik Devletleri ile Çin ortasındaki tansiyonun ne boyuta geldiğini açıkça ortaya koyuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al