YouTube

Geçtiğimiz yılın en çok indirilen ve en çok para harcanılan uygulamaları belirli oldu

Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte uygulama kavramı da değişik bir boyut kazandı. Artık birçok insan eski alışkanlıklarını terk ederek her ne yapacaklarsa bunları uygulamalar üzerinden yapmayı tercih ediyor.

Örneğin bankaların internet şubesine girmek için tarayıcıyı kullanmaktansa taşınabilir uygulaması üzerinden işlerin halledilmesi daha kolay oluyor ya da bir haber sitesini girip oradan haberleri okuyacağına, o gazetenin uygulamasını indirmek daha çok tercih ediliyor. Bir de buna toplumsal medya ve oyun uygulamalarını ekleyince ortaya yıllık milyarları geçen indirme sayıları çıkıyor.

Geçtiğimiz yılın en çok indirilen ve en çok para harcanılan uygulamaları belirli oldu

Mobil dünyaya yönelik yaptığı araştırmalar ve paylaştığı raporlarla bilinen Veri.ai isimli platform tarafından yapılan son açıklamaya nazaran, 2022 yılının genelinde mobil uygulamalar üzerinden yapılan toplam harcama 167 milyar doları buldu. Lakin bu fiyat 2021 yılına nazaran %2’lik gerileme manasına geliyor.

Açıklanan rapora nazaran, 2022 yılının en fazla indirilen birinci 3 taşınabilir uygulaması Instagram, TikTok ve Facebook olurken, bu üçlüyü WhatsApp ve Snapchat takip etti. En çok para harcanılan uygulamalara baktığımız vakitse bu kere TikTok’u listenin tepesinde görüyoruz ki bu uygulamayı da YouTube ve Tinder takip ediyor.

Oyunlara baktığımız vakitse bu kere en çok indirilenler listesinin birinci üçünde Subway Surfers, Free Fire ve Ludo King yer alıyor. Lakin en çok para harcanılan oyunlara geçtiğimiz taktirde bu isimler büsbütün ortadan kayboluyor ve yerlerini Honor of Kings, Genshin Impact ve Candy Crush Saga alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking