Teknoloji

Google reklam işini abartmaya devam ediyor

Reklam, ticaretin var olduğu birinci günlerden itibaren tüccarların başvurduğu bir satış tekniğidir. Fakat bilhassa teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte bu kavram hayatımızın orta yerine yerleşmiş oldu. Televizyonlardan telefonlara, bina cephelerinden otomobillerin kaportalarına kadar pek çok yerde karşımıza çıkan reklamlar her geçen gün daha fazla yerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Gelen son bilgiler ise, Google’ın Play Store’daki reklam gösterimlerini de arttıracağını gösteriyor.

Ortaya çıkan son sızıntılara nazaran Google’ın üzerinde çalıştığı yeni reklamlar, Play Store’daki arama özelliğini baz alıyor. Bu türlü söylediğimiz vakit, yapılan aramalar sonucunda gösterilen uygulamalar ortasında reklamların yer alacağını düşünebilirsiniz fakat bu zati mevcut durumda kullanılan bir sistem. Google’ın planları ise çok öbür.

Google reklam işini abartmaya devam ediyor

Sızıntılara nazaran bundan sonra Play Store’da bir arama yapmak için arama butonuna tıkladığınız vakit, daha evvel hiç aratmadığınız uygulamaların isimlerini göreceksiniz. Bir bakıma “önerilen uygulamalar” niteliğinde olacak bu özellik sayesinde, kullanıcılar daha evvel yaptıkları aramalara nazaran karşısına çıkan reklamlarla muhatap olmuş olacak.

Google’ın son zamanlardaki uygulamalarına baktığımız vakit reklam konusunun ilerleyen günlerde daha çokça gündemimize geleceğini söyleyebiliriz. Gerçekten YouTube’daki reklamların artmasından tutun da arama sonuçlarında daha fazla reklama yer verilmesi üzere çalışmalar şimdi hayata geçmiş bile değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking