Telefon

Google’ın başı Pixel 7 sıkıntılarıyla sıkıntıda

Akıllı telefon dalı, rekabetin had safhada yaşandığı bir mecra. Dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın bile, bu bölümde muhakkak bir pazar hissesine ulaşması ve kendisinde kelam hakkı bulabilmesi yıllarını aldı. Gerçekten başlarda Motorola ile dala giriş yapmayı deneyen daha sonra Nexus ile bu macerayı sürdüren Google, son olarak Pixel ile kesin bir halde muvaffakiyete ulaşmıştı.

Ancak Google’ın başı şu sıralar yeni amiral gemisi serisi olan Pixel 7 ile kaygıda. Piyasaya sürüleli neredeyse 4 ay olan bu seri, birinci günden bu yana türlü meselelerle gündeme geliyor. Hem Pixel 7’de hem de Pixel 7 Pro’da baş gösteren son sorun ise imajlı aramalarda kendini gösterdi.

Google’ın başı Pixel 7 sıkıntılarıyla dertte

Ünlü toplumsal medya platformu Reddit’de bir kullanıcı tarafından açılan başlığa nazaran, Pixel 7 üzerinden manzaralı konuşma yapıldığı sırada imaj kalitesi ziyadesiyle düşüyor ve ekranda muhakkak bilinmeyen lekeler oluşuyor.

İlk başta bu durumun sebebinin, kullandığı uygulamadan kaynaklandığı düşünen Reddit kullanıcısı, daha sonra WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram üzere farklı servisler üzerinden denediğinde de birebir meseleyle karşılaştığını görünce, sorunun telefondan kaynaklandığını anlamış. Üstelik bu başlığın altına benzeri şikayetlerde bulunan yüzlerce kişinin yazması, kelam konusu sorunun birkaç şahıstan fazla genel kullanıcı kitlesini etkileyen bir sorun olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar bu soruna ait suskunluğunu koruyan Google’ın önümüzdeki günlerde kapsamlı bir güncelleme paketi getirmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking