Telefon

Google’ın katlanabilir telefonu Pixel Fold’un tarihi sızdırıldı!

Akıllı telefon dünyasının son devirdeki en büyük trendlerinden birisi de katlanabilir modeller oldu. O denli ki birçok telefon üreticisi, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Katlanabilir akıllı telefon dünyasına şimdi adım atmayan Google, birinci modeli için tünelin ucu göründü.

Pixel Fold, 2023’ün birinci çeyreğinde gelecek

Google, 6 Ekim’de Pixel 7 serisini duyurdu. Bu atakla kesimde ismini duyuran şirket, sessiz sedasız katlanabilir modeli için çalışmalarını sürdürüyor. Akıllı telefon pazarındaki sızıntılarıyla bilinen Ross Young’a göre Pixel Fold, önümüzdeki yılın Ocak ve Mart ayları ortasında çıkacak.

Google katlanabilir akıllı telefonunun ismi de şimdi netlik kazanmadı. Kıymetli kaynaklar Pixel Fold olacağını söylese de Pixel Passport olarak çıkacağına dair kıymeti tezler mevcut. Birçok sefer ertelemeye sahne olan aygıt için birtakım kaynaklar bu yılı işaret ediyordu. Fakat şu anda bu pek mümkün görünmüyor.

Öte yandan daha evvel elde edilen bilgilere nazaran beklenen Google modelinin 7,6 inçlik katlanabilir OLED ekranı olacak. Ek olarak kapak ekranının da 5,8 inç olması bekleniyor. 12 GB RAM takviyesi beklenen katlanabilir modelinin işlemci koltuğunda Pixel 7’de uzunluk gösteren Tensor G2’nin yer alması bekleniyor.

Google, katlanabilir modelinin art kısmında dörtlü bir kamera dizaynına yer verecek. Daha evvel birkaç kaynağın paylaştığı bilgilere nazaran aygıt 12,2 megapiksel ana kameraya ve 12 megapiksel ultra geniş açılı sensöre sahip. Aygıt, iki kapakta da bulunan 8 megapiksellik özçekim kamerasıyla gelecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom