Teknoloji

Musk, Tesla’nın yeni projelerini duyurdu!

Elon Musk Twitter’dan yaptığı açıklamada, Tesla‘nın uzun müddettir ertelenen yarı kamyonunun üretime başladığını ve şirketin 1 Aralık’ta teslimat yapmaya başlayacağını duyurdu. Her ne kadar son periyotlarda Tesla CEO’su Elon Musk’ın ismi Twitter satın alma sorunları ile bilinse de artık durum değişiyor üzere görünüyor.

Musk, Tesla’nın yeni projelerini duyurdu!

Otomobil üreticisi Tesla Semi’yi 2017’de piyasaya sürdüğünde, 2019 yılına kadar elektrikli büyük kuleleri üretmeye başlaması bekleniyordu. Bu gerçekleşmese de Musk, 2020’nin başlarında çalışanlara aracın esasen hudutlu üretimde olduğunu söyledi. Fakat o yılın Nisan ayında, araba üreticisi bir kar davetinde teslimatları yeniden 2021’e ertelediğini duyurdu.

Ne yazık ki 2021 de Semi’nin yılı olamadı. Tesla, hissedarlara öbür bir yarar davetinde, teknoloji ve araba sanayilerini etkileyen global tedarik zinciri kıtlığının yanı sıra aracın 4680 stili pil hücreleri için hudutlu üretim kapasitesi nedeniyle teslimatların 2022’ye erteleneceğini bildirdi. Musk, şirketin yarı kamyon için bileşen kahrı problemleri hakkında pek ayrıntı vermedi. Lakin araçları üretmeye başladıysa ve esasen beklenen bir teslimat tarihi varsa, Tesla’nın en azından birinci müşterisi için Semis üretecek kadar modüle sahip olması gerekli diyebiliriz.

Bu yılın Mayıs ayında, araba üreticisi 20.000 $ depozito karşılığında daha fazla müşteriye rezervasyon açtı. Bu da çalışmaların hızlandığı manasına geliyor diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!