Telefon

Huawei P60 Pro teknik özellikleri ve tasarımı aşikâr oldu

Huawei’nin P60 serisini tanıtmak için hazırlandığı biliniyor. Hatta şirketin aygıtı bu ayın sonlarında gerçekleşecek olan dünyanın en büyük taşınabilir kongresi MWC’de tanıtacağı söylentileri de mevcut. Huawei P60 serisinin tanıtım tarihi yaklaşırken içinde yer alacak Huawei P60 Pro modelinin de teknik özellikleri muhakkak olmaya başladı. Pekala P60 Pro teknik özellikleri neler? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Huawei P60 Pro teknik özellikleri

Huawei P60 Pro, gücünü 4nm sürecinden geçen Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden alacak. İşlemci; bir adet 3.2 GHz suratında Cortex-X2, üç adet 2.8 GHz suratında Cortex-A710 ve dört adet 2.0 GHz suratında Cortex-A510 çekirdeklerine sahip. Huawei, Amerika’nın uyguladığı ambargo nedeniyle eserlerinde 5G teknolojisine yer veremiyor.

Akıllı telefon; 6,6 inç büyüklüğünde, 3200 x 1440 çözünürlükte ve 120 Hz yenileme suratında ekrana sahip olacak. Huawei P60 Pro’nun art tarafında 50 Megapiksel ana, 50 Megapiksel ultra geniş açı ve 64 Megapiksel telefoto lens yer alacak. Ön tarafta ise bir adet 32 Megapiksel özçekim kamerası bekleniyor. P60 Pro, 50W kablosuz 100W da kablosuz süratli şarjla desteklenen 5.000 mAh bataryaya sahip olacak.

Akıllı telefon, tasarım istikametinden selefi olan Huawei P50 ile benzerlik gösterecek. Aygıtın ön panelinde delikli ekran tasarımı devam ederken art tarafta da bir adet büyük sensör etrafında de başkaları yer alacak. P60 Pro için rastgele bir fiyat kestirimi ise muhakkak değil. Ancak akıllı telefonun uydu irtibatı özelliğine de sahip olacağını belirtmek gerekiyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei P60 Pro teknik özelliklerini nasıl buldunuz ve sizce fiyatı nasıl olur? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!