Telefon

iMessage, yeni bir uygulama sayesinde Android aygıtlara geliyor

Apple tarafından geliştirilen iMessage, iOS kullanıcılarını Android kullanıcılarından ayıran tesirlerden biri oluyor. Sunbird isimli şirket tarafından geliştirilen bir uygulama sayesinde iMessage, Android aygıtlara entegre edilecek. Pekala, bu nasıl mümkün olacak ve çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Sunbird, iMessage’nin Android üzerinde nasıl çalıştığını gösterdi

iMessage ve özelliklerinin Android aygıtlarda olmaması iki tarafın kullanıcılarını birbirinden ayırıyor. Android Authority’e nazaran Sunbird isimli şirket, bu durumun yaşanmaması için yeni bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde iMessage, Android aygıtlar içerisine entegre edilecek.

Firma, uygulamayı sunduğu sırada iMessage kullanarak iOS ve Android ortasında irtibat kurulduğunu gösteren ekran manzaralarını Samsung aygıt üzerinden gösterdi. Ekran imajlarında iMessage üzerinde olduğu üzere mavi renkte konuşma balonları ve emojiler yer aldı.

Tüm bunlara karşın şirket, iPhone’un ekranında yer alan ekran imajlarını yaptığı sunum sırasında paylaşmadı. Android Authority ise bunun üzerine Sunbird’in uygulamasını kurduğunu ve Apple Kimliğini başarılı bir formda bağladığını açıkladı. Ama iMesagge üzerinden gönderilen bildirilerin Android’in almadığını belirtti.

Sunbird dışında ek olarak kimi şirketler, iMessage ‘in Android üzerinde yer alması için çalışmalar yaptı ve bu bahiste paralar döktü. Lakin Beeper dışında başarılı olan olmadı. Beeper ise iMessage’i Android ve Windows’ta fiyatlı bir biçimde çalıştırmaya yarıyor.

Sunbird, iMessage’in Android’e entegre edilmesi için çalışmaya devam edecek. Uygulamanın büsbütün çalışması durumunda ise bir müddetliğine ücretsiz olarak halka açılacak. İlerleyen vakitlerde ise uygulamayı fiyatlı hale getirerek üzerinden para kazanacak.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iMessage, Android’ler üzerinde de çalışmalı mı yoksa bu durum iPhone aygıtlar için anlamsız mı olur? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al